Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Královský víkend: Prezident, první dáma, král, královna a… milenkaÚvodník: Každý občas potřebuje rozptýlení od každodenních starostí. I prezident.

Článek: Píše se rok 1939. K americkému prezidentovi Franklinu D. Rooseveltovi (Bill Murray) přijíždí na státní návštěvu do jeho soukromé residence král   a královna Anglie. Setkání je o to významnější, že se jedná o historicky první návštěvu anglického královského páru v USA. Poprvé se tak střetávají upjaté společenské konvence Angličanů s uvolně-nou americkou morálkou na té nejvyšší společen-ské úrovni.
 
Pro konzervativní britské panovníky je připraven piknik s hot dogy jako hlavním chodem či koupání v plavkách za účasti novinářů. Nezvyklá je pro tak významnou návštěvu i přítomnost Daisy (Laura Linney), další ženy po boku prezidenta, vedle je-ho manželky.
 
Režisér Roger Michell (Notting Hill) natočil příjemnou komedii o jedné významné historické události prosycené nezaměnitelným britským humorem. Bill Murray (Ztraceno v překladu) je za roli F.D. Roosevelta nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli. Daisy ztvárnila Laura Linney, třikrát nominovaná na Oscara, kterou u nás známe především z úspěšné komedie Láska nebeská.  

 
Premiéra:  28.2.2013
Originální název:   Hyde park on hudson
Produkce:  Velká Británie
Žánr:  komedie
Stopáž: 94 minut
Přístupnost:   nevhodný do 12 let
Režie:  Roger Michell
Scénář:   Richard Nelson
Hudba:   Jeremy Sams
Hrají:   Bill Murray, Laura Linney, Samuel West, Olivia Williams a další …
Internet:     www.bioscop.cz


28.02.2013 - redakce