Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Z KOPCA DO KOPCA – prohlídka unikátních vinných sklepůÚvodník: Kopec Stráž ve Vrbici skrývá mnohé poklady. Tím nejcennějším jsou vinné sklepy vykutané do pískovce v sedmi patrech nad sebou a samozřejmě víno, které na svazích strážského kopce pěstují místní vinaři. Ti na 20. dubna pro veřejnost připravili netradiční ochutnávku, kterou zpestří koloběžkové závody pro děti i dospělé.

Článek: Občanské sdružení VINAŘI VRBICE za podpory výrobce koloběžek, odrážedel a dětských kol Yedoo pořádají v sobotu 20. dubna netradiční ochutnávku místních vín nazvanou Z KOPCA DO KOPCA aneb Kdo by sa po tých kopcách trmácal po svojich. „Program jsme vytvořili tak, aby se degustace mohli zúčastnit i rodiny s dětmi. Věřím ale, že koloběžkové závody si nakonec nenechají ujít ani dospělí,“ říká starosta Vrbice Tomáš Bílek. 

Půjčovna koloběžek a setkání s mistry českého koloběhu Kvalitní koloběžky české značky Yedoo budou k zapůjčení pro všechny věkové kategorie na místě zdarma (požadovaná je pouze záloha ve výši 200 Kč a doklad totožnosti). 

„Letos do Vrbice přivezeme i naši unikátní sbírku historických modelů koloběžek, kterou se nám zatím podařilo shromáždit,“ říká šéfkonstruktér Yedoo Jakub Bostl a dodává: „Lidé se také budou moci setkat s českými mistry koloběhu, kteří se letos na koloběžkách pokusí pokořit slavný cyklistický závod Tour de France.“  

Vrbecké sklepy 
Koloběžky Yedoo mohou návštěvníci využít i při samotné prohlídce vrbeckých vinných sklepů, které jsou zasazeny do kopce zvaného Stráž v unikátním uskupení v sedmi patrech nad sebou. Ceněné jsou především pro své kamenné vstupy s lomenými gotickými oblouky. Vrbice je nejvýše položenou obcí v okrese Břeclav a spolu s obcemi Bořetice, Němčičky, Kobylí a Velké Pavlovice tvoří  vinařský mikroregion Modré Hory. 

Cimbálová muzika a losování o koloběžku 
Akci zpestří venkovní posezení s Varmužovou Cimbálovou muzikou a slosování ochutnávkových poukazů s možností vyhrát koloběžku Yedoo City. 

Podrobný program
10:00 – 12:00 Registrace závodníků a prodej ochutnávkových poukazů/12:00 – 16:00 Koloběžkové závody pro děti i dospělé/19:00 Posezení s Varmužovou Cimbálovou muzikou / Po celý den ochutnávka lahodných vrbických vín

O Yedoo
* Yedoo je původní česká značka koloběžek, odrážedel a dětských kol originálního designu, kvalitního provedení a zářivých barev.
* Název značky Yedoo je mezinárodním přepisem radostného výkřiku “Jedůůů“, které se každému dere z úst, když se odrazí vstříc novému dobrodružství.
* Značka Yedoo patří ryze české společnosti Intrea-Piko s.r.o. Ta se výrobě koloběžek věnuje již téměř 15 let pod značkou Yedoo je prodává od podzimu 2009. Dnes se už koloběžky Yedoo prodávají ve více než 30 zemích světa.
* Koloběžky Yedoo jsou určeny pro všechny věkové kategorie, zábavu i aktivní způsob života.
Hlavními přednostmi koloběžek Yedoo jsou kromě vysoké kvality a přijatelné ceny velká pohodlná nafukovací kola, která spolu s originálním designem rámu vytvářejí stylový, zábavní a ekologicky čistý dopravní prostředek pro všechny věkové kategorie. 
* Pracovní Tým Yedoo se skládá z nadšenců, pro které se jízda na dvou kolech stala celoživotní vášní. Neúnavně se snaží své výrobky vylepšovat a zdokonalovat, a protože pozorně naslouchají přáním svých zákazníků, značka Yedoo roste a získává na popularitě.
* Koloběžky Yedoo splňují vysoké bezpečnostní normy a získaly certifikáty kvality a bezpečnosti od předních českých zkušebních ústavů (Strojírenský zkušební ústav, s.p., TZÚS Praha, s.p. – odštěpný závod ZÚLP České Budějovice) i mezinárodně uznávaného TÜV SÜD Czech s.r.o.

Zdroj: intrea.cz
 


15.04.2013 - redakce