Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - A Banquet chtějí natočit klip. Peníze vybírají na StartovačiÚvodník: Pražská kapela A Banquet touží po úspěchu v zahraničí. Posledních pár měsíců koncertovala ve Velké Británii, Itálii, Maďarsku a Rusku. Dveře do světa by jí měl otevřít i nový videoklip. O režii se postará Martin Živocký, čerstvý držitel ceny Anděl za Nejlepší videoklip roku 2012.

Článek:
„Seznámil nás náš kamarád a producent Boris Carloff. Martin s ním dělal klip k písničce Falling, který nedávno vyhrál Anděla,“ přibližuje zpěvák A Banquet, Matěj „Mathieu“ Káninský. Po animovaném videu sáhli z několika důvodů: „Chtěli jsme razantní změnu a zároveň si myslíme, že Martinovo vizuální ztvárnění může být zajímavé i pro zahraniční posluchače,“ vysvětluje kapela.

A Banquet si vypůjčili bubeníka z britské kapely The Feud
„Aby mohl klip konkurovat za hranicemi, měl by být kvalitní po řemeslné stránce,“ říká animátor Martin Živocký, který za svůj diplomový film Případ získal prestižní cenu na bruselském festivalu Anima 2013. V případě klipu A Banquet zvolil kombinaci kreslené animace a rotoskopu. „Jde o poměrně náročnou techniku, i proto tolik kreslených klipů nevzniká,“ dodává.

Samotnou písničku A Banquet natočili koncem loňského roku v Anglii s bubeníkem Lukem Pagetem ze skupiny The Feud. Je rockovější a tvrdší než singly z debutové desky Breath, název a další podrobnosti si ale kapela schovává jako překvapení.
Sázka na crowdfunding – podpořte A Banquet na Startovači

Nové video je náročné nejen technicky, ale i finančně. Kapelu vyjde na 65 tisíc Kč. A Banquet vsadili na crowdfunding a rozhodli se pro svůj klip založit sbírku na nově spuštěném serveru Startovač – www. startovac.cz. Fanoušci tu můžou přispívat libovolnými částkami a čekají je i různé odměny jako jsou CD s osobním věnováním, soukromý akustický koncert přímo doma, podepsaná trsátka a paličky, live performance přes Skype nebo celoroční vstup na koncerty.
 
A Banquet můžete podpořit na:
http://www.startovac.cz/projekty/novy-videoklip-a-banquet-na-singl-z-anglie/
 
 
Zdroj: Iva Marešová


03.05.2013 - redakce