Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Božská Marilyn na Pražském hradě bude!Úvodník: V posledních dnech nejen příznivce americké divy šokovala zpráva, která informovala o ohrožení jedné z událostí roku. Navzdory nešťastným událostem, které předcházely instalaci výstavy Marilyn v prostorách Jízdárny Pražského hradu, nakonec bude jedinečná expozice návštěvníkům přístupná v původně ohlášeném termínu – od 30. května do 20. září.

Článek: V průběhu přepravy z Florencie do Prahy došlo k odcizení zásilky s částí vybavení výstavy. Tuto skutečnost potvrdila v oficiálním prohlášení společnost DHL. Organizátoři, společnost Armentano, Správa Pražského hradu a Museo Salvatore Ferragamo, situaci intenzivně řešili a jak potvrdil mluvčí Správy Pražského hradu David Šebek, poté, co italští autoři a architekti výstavy Marilyn zkonstatovali, že ztracený fundus expozice a odcizené fotografie lze nahradit a byla přijata nezbytná opatření k jeho včasné náhradě, výstava Marilyn se uskuteční v plánovaném termínu: Slavnostně bude zahájena ve středu 29. května večer a otevřena pro veřejnost ve čtvrtek 30. května v 10.00 hodin.

Výstava Marilyn představuje módní ikonu a kulturní fenomén Marilyn Monroe prostřednictvím všech dostupných materiálů, z nichž mnohé jsou veřejnosti zpřístupněny vůbec poprvé. Kostýmy, šaty, kolekce střevíčků na jehlových podpatcích z dílny mistra ručně šité obuvi Salvatore Ferragama, fotografie, úryvky z jejích deníků, poezie a ukázky z filmů, které hollywoodské krásce přinesly věhlas...  Výstavu koncepčně doplňují díla slavných autorů zobrazující ideál ženské krásy v různých obdobích. Unikátní expozice tak mimořádně atraktivním způsobem propojuje módu, sofistikované umění a fenomén ženské krásy jako věčné inspirace.
Výstava Marilyn, stejně jako obsáhlý katalog, který ji provází, je dílem kurátorů italského muzea Salvatore Ferragamo. Vznikla v loňském roce jako originální pocta americké krásce při příležitosti 50. výročí její předčasné smrti. Praha je po Florencii teprve druhým městem, kde bude světová putovní expozice k vidění, z České republiky se přesune do Tokia.
 
Marilyn, 30. 5. – 20. 9. 2013, Jízdárna Pražského hradu.
Vstupné: základní - 240 Kč, snížené - 120 Kč.
Oficiální weby akce: www.marilynprague.cz www.marilynprague.com

Zdroj: 2media.cz

24.05.2013 - redakce