Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Vodní labyrint: Kdo vyřeší záhadu zděděného rukopisu?Úvodník: Vodní labyrint je mezinárodní bestseller Erica Frattiniho, který bývá právem nazýván španělským „Danem Brownem“. Strhující vyprávění začíná u smrtelné postele výstřední milionářky a sběratelky umění, která své vnučce, archeoložce Afdeře Brooksové svěří dědictví bezpečně uložené v jedné americké bance – starobylý rukopis.

Článek: Afdera podniká cestu kolem světa plnou překvapení a nástrah, aby odkryla záhadný obsah tajemného dokumentu. Cesta vrcholí v Benátkách ve vodním labyrintu. Z Vatikánu zasahuje intrikující kardinál Lienart, který se všemožně snaží zabránit odhalení, jenž by mohl přinést poničený pergamen…

Vodní labyrint je druhým románem Erica Fratttiniho, prvním, které vychází v českém překladu. &Spanělský novinář, esejista, spisovatel, scenárista, pedagog a analytik v předcházejících letech napsal více než dvacet knih literatury faktu, televizních scénářů a esejí. Pozornost vzbudila jeho tetralogie věnovaná nejznámějším tajným službám (CIA, KGB, Mossad, MI6), Vatikánská tajemství, Usáma Bin Ládin nebo Mafia, a.s.: 100 let Cosy Nostry a také románová prvotina Páté přikázání. Vydání novinky Vodní labyrint vyvolalo ve &Spanělsku značný zájem i vášnivou polemiku. Zatímco pochvalné kritiky hovořily o románu, ve kterém se mistrně mísí pravda a fikce a ocenily schopnost Erica Frattiniho využít odborné znalosti Vatikánu, aby čtenáře uvedl do světa intrik a tajemství, nad nimiž se tají dech, představitel španělské sekce Opus Dei označil Vodní labyrint za pomluvu církve a Frattiniho teze za naprosto nepřijatelné.

Nevšední román Vodní labyrint je v prodeji v knihkupecké síti za doporučenou cenu 399 Kč.


Další informace: http://www.facebook.com/knihypanteon
 
 
 
Zdroj: Nakladatelství Panteon, Staroměstské náměstí 89, Mladá Boleslav


10.06.2013 - redakce