Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - TANEC PRAHA MÍŘÍ DO OLOMOUCEÚvodník: Prestižní mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla Tanec Praha se i letos dočká svých olomouckých ozvěn. Občanské sdružení Divadlo Konvikt připravilo pro diváky dva červnové večery věnované tanečnímu umění.

Článek: Ve středu 12. června se v Divadle na cucky uskuteční projekce filmu The Six Seasons. Dokument v režii Gillese Delmase zachycuje vznik choreografie Desh – sóla, v němž světově proslulý choreograf a tanečník Akram Khan vypráví prostřednictvím těla a hlasu několik příběhů. Coby člověk hledající svoje kořeny tančí o domově, národnosti, kultuře, resistenci, sblížení. „Khan tu vytváří surrealistický svět založený na paměti, zkušenostech a mýtech,“ popisuje mluvčí Divadla Konvikt Zdeněk Vévoda. Film je v Olomouci uveden ve spolupráci
s Festivalem tanečních filmů.
 
O necelý týden později, v úterý 18. června, zvou organizátoři na komponovaný večer do Divadla K3 v Uměleckém centru UP. Zde se představí hned tři výjimečné choreografie, překračující podoby současného tance k méně známým technikám a originálním tvůrčím postupům. Od 19:30 na Konviktu vystoupí Howool Baek (KOR / DE) s inscenací Nothing For Body, Andrea Miltnerová s Tancem magnetické balerínky a Lia Haraki (CY) s produkcí Tune In. „Tanec Praha se v Olomouci pravidelně těší velké pozornosti a jsme rádi, že právě tato akce uzavírá sezonu Divadla Konvikt,“ dodává Zdeněk Vévoda.
 
Vstupenky na oba večery si můžete zarezervovat na adrese www.divadlokonvikt.cz, emailem rezervace@divadlokonvikt.cz, nebo telefonicky na čísle 777 933 931. Vstupné na projekci činí 50 Kč, na komponovaný večer pak 160 Kč, 120 Kč pro studenty.

Zdroj: Divadlo Konvikt, o.s.

12.06.2013 - redakce