Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Byl jednou jeden příběh - Anne FrankováÚvodník: Pokud se vám vybaví Deník Anny Frankové, jste pouze kousek od pravdy. Jestli si představíte i to, čeho nebo lépe řečeno koho se tento spis týká, tím lépe. Dnes vám přinášíme novinku, která z této prvotiny malé spisovatelky vychází - komiksové zpracování jejího pohnutého života.

Článek:
Jednou se kdesi daleko vyskytla dívka. Tedy ona se spíš narodila, tak jako miliony jiných malých princezen. Přesto její život byl poněkud jiný, než většiny z těch dalších mnoha. 
"Vyprávěla jsem ti už vlastně něco o naší rodině?" píše Anne 8. května 1944 do svého deníku.
Tatínek patřil do jedné z bohatých rodin ve Frankfurtu nad Mohanem. Anin dědeček vlastnil banku a rodina žila životem velmi zámožných občanů. Maminka pocházela z mnohem skromnějších podmínek a její rodiče naopak patřili k těm, kteří se hrdě hlásili ke svému vyznání a příslušnosti, k židovské víře.
Velmi brzy po svatbě se rodičům narodila jejich starší dcera Margot a o několik let později se na svět vyklubala sama autorka deníky Anne Franková, bytrá, živá dívka, která postupně dozrávala v mladou dámu. Přesto její osud měl být jiný, než bývá pro většinu dívek v jejím věku. Měla židovský "cejch" a blížila se druhá světová válka. 

Sid Jacobson a Ernie Colón zpracovali ve spolupráci s organizací Dům Anny Frankové v Amsterdamu životní příběh Anny, její sestry Margot a jejích rodičů tak trochu netradičně - ve formě komiksu. Ale pozor, perfektní úroveň a smysl pro detail jako "učebnice", jako deník Anne Frankové musíme být opatrní. Přece jenom nadpis knihy nás trochu zavádí. Komu však nevadí trocha té historie a rád se dočte i okolnosti celého příběhu, jen směle do čtení. Rozhodně se nudit nebude.
Komiks navíc velmi zdařile popisuje historické události čtivou formou i pro mladší generace, které s historií bojují, o znalostech nemluvě. 

Autor Ernie Colón a Sid Jacobson
Název knihy Anne Franková - komiks
Vydavatel Paseka
Počet stran 156
Rok vydání 2013

08.07.2013 - Veronika Švarcová