Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Spánek posilujeÚvodník: Článek byl původně napsán pro DTA k příležitosti Světového dne spánku.

Článek:

Spánek posiluje. Proto také spím ráda a hlavně tehdy, když nezbytně potřebuji dostatek sil – ať fyzických, nebo psychických. Takový okamžik nastane obvykle před testem, který máme psát hned první hodinu. Pak se nejednou stane, že zaspím dobu (kdy bych měla vyrazit do školy, abych nepřišla pozdě).

Vůbec nejlíp se spí na místech, kde lišky dávají dobrou noc. Tam většinou nikomu nevadí, když v náručí Morfeově spím jako Šípková Růženka – vyspím se tam samozřejmě do růžova.

Jsem spíš noční Vogel, ale někdy mi to nedá a spím jako zajíc. To pak obvykle odpočívám v pokoji s rozečtenou knihou položenou na prsou, abych – kdyby někdo přišel – mohla dál nerušeně spát s otevřenýma očima upřenýma do textu.

O to horší to je, když někdy ve škole chrápu jako dřevorubec. Učitelé jsou zásadně proti, ruším tím výuku, ale na druhou stranu mohou být rádi, že nešustím obaly od svačiny, protože když spím, ani chleba nejím. Jenomže učitelé si stejně myslí, že je to na zabití.

Aspoň bych mohla spát jako zabitá…ikonka: http://www.crmc.org07.08.2013 - Lenka Martinková