Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - National Geographic vystavuje zdarma! Zajděte si na fotky do Galerie HarfaÚvodník: Výstava s názvem SIMPLY BEAUTIFUL (JEDNODU&SE KRÁSNÉ) bude v Galerii Harfa k vidění do 18. srpna 2013. Vstup je zdarma. Návštěvníci výstavy mohou vyhrát roční předplatné National Geographic a cestovní pobyt od CK Neckermann.

Článek:
Na výstavě bude představeno 50 velkoformátových fotografií, na kterých jsou zachyceny nádherné přírodní scenérie, zvířata v akci, neopakovatelné lidské momenty anebo život ve městě. Vše v jedinečném stylu, díky kterému si National Geographic s jiným časopisem nespletete.

„Výstava se koná u příležitosti 125. výročí založení časopisu a v dalších měsících ji opět v našem obchodním centru budou následovat 4 neméně zajímavé tematické výstavy,“ říká Martina Tlustá, marketingová koordinátorka Galerie Harfa.

Časopis National Geographic byl založen ve Washingtonu, D.C. 13. ledna 1888.  Tehdy se 33 vědců, mecenášů a cestovatelů rozhodlo založit „společnost pro zvyšování znalostí o geografii“. První číslo spatřilo světlo světa v říjnu téhož roku. Obálka tehdy vypadala spíše jako vědecká brožurka, nezdobila ji žádná fotografie, ani typický žlutý rámeček. Postupem času se ale časopis stal symbolem unikátních objevů a také nádherných fotografií a tuto pověst si drží dodnes. V roce 1995 vyšla první jazyková mutace časopisu a jejich počet stále roste. V současné době vychází National Geographic ve 36 mezinárodních vydáních a každý měsíc si jej v tištěné nebo digitální podobě přečte na 60 miliónů čtenářů.

www.galerieharfa.cz


ikonka: http://www.national-geographic.cz/foto-video/


08.08.2013 - redakce