Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Balet Národního divadla zve děti do „baletní kuchyně"Úvodník: Balet Národního divadla v nové sezoně 2013/2014 opět pořádá oblíbené baletní dílny v Národním divadle aneb Co se děje za oponou, které jsou pro malé i odrostlejší diváky jedinečnou příležitostí nahlédnout do zákulisí příprav vybrané inscenace z aktuálního repertoáru.

Článek:

Ještě před návštěvou představení se tak děti zábavnou a srozumitelnou formou dozvědí, o čem představení pojednává, setkají se s tanečníky i členy inscenačního týmu, seznámí se s uměleckými profesemi, které se na konečném jevištním tvaru podílejí.

Nejmenší děti (od 4 let) budou ve zkušebně souboru Baletu ND na Anenském náměstí 2 v centru Prahy vítány v neděli 8. září a 5. října v 16 hodin na baletní dílně Zlatovláska aneb Pojďte s námi do pohádky. Vydejte se společně hledat perly, prsten a zlatovlasou pannu! Na následující měsíce jsou připraveny dílny také o Donu Quijotovi a nově o baletech Čajkovského, zahrnující Šípkovou Růženku, Labutí jezero, Louskáčka a také Amerikanu III. Příležitostí seznámit se s dílem klasika P. I. Čajkovského nabídne Balet ND v této sezoně ještě více, a to v rámci projektu k 120. výročí jeho úmrtí, nazvaném Vivat Čajkovskij!.

Cena baletních dílen je 150,-Kč. Vzhledem k omezené kapacitě je nutná předchozí rezervace na mail: balet@narodni-divadlo.cz.

Bližší informace k jednotlivým dílnám, fotografie a další zajímavosti najdete na webových stránkách http://www.narodni-divadlo.cz/cs/balet/baletni-dilnyfoto www.2media.cz)


06.09.2013 - redakce