Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Richard Müller má nové album HLASY. Pokřtila mu ho polibkem sama Eva Herzigová!Úvodník: Unikátní album, hvězdná kmotra a Buddha Bar přeplněný hosty! Tak vypadal pompézní křest nového alba Richarda Müllera a vokální skupiny Fragile s názvem HLASY, které pokřtila v pražském klubu světová topmodelka Eva Herzigová. K novému CD s 13-ti skladbami ve famózních úpravách „a cappella“ přišli Richardovi poblahopřát dcera Ema, režisér Juraj Jakubisko, Tereza Kerndlová s manželem, Renata Langmannová, Jiří Macháček, Xindl X, Klára Vytisková i zpěvák Dan Bárta.

Článek: Projekt, který nemá na naší hudební scéně obdoby! Tak je možné popsat projekt HLASY legendárního zpěváka Richarda Müllera a skupiny Fragile. Album obsahuje 13 skladeb ve úpravách „a cappella“ bez použití jediného nástroje! Jejich ochutnávku předvedly HLASY přímo v plném Buddha Baru v centru Prahy. „Jsem velmi zvědavý, jakým způsobem zareagují fanoušci, protože je to opravdu něco úplně jiného. A přesto, že hrajeme většinou známé skladby, tak je hrajeme v aranžmá, které nikdy nikdo neslyšel. Dle mého vnímání jsou ještě daleko krásnější než v původní verzi, a to je velmi příjemný pocit,“ přiznává Richard Müller.


Zleva: Müllerova partnerka Vanda, dcera Ema, Richgard Müller a Eva Herzigová        

Éterická kráska Eva Herzigová uvedla album do života opravdu romanticky – polibkem. „S Evou jsme se seznámili velmi dávno v Litvínově. Já jsem tam hrál se skupinou Banket a ona seděla u stolu a učila se ruská slovíčka,“ zavzpomínal s úsměvem Richard Müller. „Velice ráda jsem se ujala role kmotry nového CD Richarda Müllera HLASY. Již v minulosti jsme spolu o podobné možnosti mluvili, ale bohužel to nevyšlo. Teď se to podařilo díky tomu, že Richard bude skládat hudbu k filmu Pohádkář, který zde zrovna natáčím.  A tak jsme využili příležitosti, kdy se potkáváme pracovně na společném projektu a já přeji jeho novému CD hodně nadšených posluchačů,“ těší se Eva Herzigová.

HLASY na křtu naživo zazpívaly hity „Nebude to ľahké“ a „Po schodoch“. Lidé reagovali nadšeně a skladby sklidily velké ovace. Nové album naplnilo očekávání a zní naprosto fantasticky! Jedinečným úpravám „a cappella“ tleskali na křtu mnozí vzácní hosté – režisér Juraj Jakubisko, zpěvačka Tereza Kerndlová s manželem, moderátorka Jolana Voldánová či Česká Miss 2005 Renáta Langmannová. Podpořit otce přišla i dcera Ema. Nechyběli ani Richardova partnerka Vanda Wolfová, herečka a partnerka Braňa Kostky Zdena Studenková, herec Jiří Macháček a hudebníci Xindl X a Dan Bárta. „Jsem ze skladeb Richarda a Fragile příjemně překvapený. Dobře zaranžované, citlivě vymyšlené, postprodukčně ošetřené, velmi fajn!“ Vyjádřil se hudebník Dan Bárta.


Novinářka Pavla Hodková s dětmi, zpěvákem a topmodelkou.


Album HLASY bez použití jediného nástroje s Richardem nazpívali zpěváci Braňo Kostka, Soňa Norisová, Jana Golisová, Helena Krajčiová, Svetlana Rymarenko, Slavo Košecký, Vilo Csontos a Kamil Mikulčík. Několikanásobný Zlatý Slávik a skupina Fragile nahrávali album 9 měsíců, každý hlas zvlášť. Některé skladby obsahují až 110 různých  hlasů, které spolu tvoří úžasný celek. Tvůrci aranžmá jsou Braňo Kostka, Jana Golisová a Kamil Mikulčík. Skupina Fragile přistupovala k Richardovým skladbám s velkým respektem. „Proces tvorby a nahrávaní je při tomto žánru velmi složitý. My máme ve studiu možnost hlasy vrstvit, takže často použijeme i 110 stop. CD je zajímavé tím, že my jsme vlastně každé naše setkání
a zkoušku nahrávali. Takže jsme to album vlastně nahráli 10 krát. To znamená, že v momentě, kdy jsme CD měli začíť nahrávat, jsme měli nahraných už osm verzí. Měli jsme z čeho vybírat,“
popisuje nahrávací proces Braňo Kostka.
Na albu je 13 písní Richarda Müllera v nové dechberoucí formě interpretace. Fanoušci se mohou těšit na hity „Po schodoch“, „Tlaková níž“, „Milovanie v daždi“, „Nočná optika“ či „Cigaretka na dva ťahy“. Naživo je HLASY představí na megaturné, které startuje už zítra. Richard Müller a skupina Fragile odehrají 36 koncertů od Teplic až po Prešov. Vstupenky si můžete zakoupit na  http://predpredaj.zoznam.sk/predaj-listkov/277/Richard-Muller---Fragile-Turne--HLASY- a na facebookové stránce Richarda Müllera.
 
Více informací o společném projektu Richarda Müllera a skupiny Fragile HLASY a připravovaném stejnojmenném podzimním turné najdete na www.hlasy.sk nebo na
www.facebook.com/richardmullerpage.
Vstupenky na jednotlivé koncerty lze zakoupit v předprodeji v sítích Ticketpro a Ticketportal.
 
 
 
DATUM ČAS MĚSTO MÍSTO
So  14.9 19:00 SVĚTLOV Zámek Nový Světlov              
Ne  15.9. 19:00 OLOMOUC Kino Metropol      
Po  16.9. 19:00 OSTRAVA Dům Kultury   
Čt   19.9. 19:30 &SUMPERK Dům Kultury &Sumperk   
Pá  20.9. 19:00 BOŽEJOV KS Městyse Božejov            
Ne  22.9. 17:00 BRNO Janáčkovo divadlo    
Ne  22.9. 19:30 BRNO Janáčkovo divadlo    
Út   1.10.   17:00 PRAHA Lucerna - Velký sál
Út   1.10.   20:00 PRAHA Lucerna - Velký sál
St   2.10. 19:00 TEPLICE Krušnohorské divadlo  
Čt   19.9. 19:00 KARLOVY VARY Hotel Thermal  
Ne   6.10. 18:00 PARDUBICE Východočeské divadlo   
SLOVENSKÁ ČÁST (7. - 23. 10. 2013)
So 26.10. 19:00 PŘÍBRAM Divadlo A. Dvořáka
Ne 27.10. 19:00 LIBEREC Dům kultury
Út  29.10. 19:00 PLZEŇ Měšťanská beseda  
St  30.10. 19:00 ČESKÉ BUDĚJOVICE Metropol
Ne   3.11. 19:00 ZLÍN Kongresové centrum
Po   4.11. 19:00 HODONÍN DK Hodonín - Horní Valy
SLOVENSKÁ ČÁST (5. - 13. 11. 2013)
 
 
 


 Zdroj: Original communications


 


18.09.2013 - Aneta Šimonková