Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - V Praze si zařádí post-grungová kapela SEETHERÚvodník: Jihoafrický post-grungový band Seether vyráží začátkem listopadu na evropské turné, při kterém se také zcela poprvé zastaví i v Praze! Koncert se koná 10. listopadu v pražském klubu Roxy. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketpro.

Článek:

Kapela Seether funguje již vice než deset let. V dnešní podobě tvoří uskupení zpěvák a kytarista Shaun Morgan, basák Dale Stewart a bubeník John Humphrey. Seether šli od začátku tvrdě za svým cílem. Dnes mají fanoušky po celém světě.  Jejich motto je neustálá evoluce nejen v životě, ale také ve způsobu skládání a hraní hudby. Sám frontman kapely Morgan říká: “Naučil jsem se, že definicí šílenství je dělat stejnou věc pořád a pořád dokola a očekávat nový výsledek.”

 

Za svou kariéru vydali Seether již pět studiových a jedno remixové album. Všechna studiová alba získala zlaté i platinové ocenění za prodejnost. Již na prvním albu Disclaimer hostuje zpěvačka skupiny Evanescence Amy Lee. S kapelou Evanescence absolvolali také několik koncertů. I díky této spolupráci překročila jejich působnost hranice Jihoafrické republiky a jejich tvorba se dostala do povědomí celého světa.

 

Zásadní průlom v jejich kariéře nastal po vydání alba Finding Beauty in Negative Spaces (2007). Pilotní singl tohoto alba Fake It se vyšplhal na nejvyšší příčky amerických hitparád. Sbírají jedno ocenění za druhým a na turné si je s sebou vzala například kapela Nickelback. Koncem října vydávají Seether nové album s titulem Seether: 2002-2013, které je průřezem dosavadní tvorby kapely.

 

Pořadatelé by rádi fanoušky upozornili na fakt, že pražský koncert bude částečně akustický. Díky tomu se můžete těšit na intimnější atmosféru show. Nenechte si to tedy ujít! Akce se koná již 10. listopadu v Roxy, vstupenky koupíte v síti Ticketpro.


Hlavním mediálním partnerem této akce je Rádio Beat.


Oficiální FB event: https://www.facebook.com/events/304646066339499/?fref=ts


Oficiální videa:

Remedy: http://www.youtube.com/watch?v=FZLILV18ut8

Fake It: http://www.youtube.com/watch?v=hulfZ9CNdXo

Broken (feat. Amy Lee): http://www.youtube.com/watch?v=hPC2Fp7IT7o04.11.2013 - redakce