Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Divadlo Kámen a Noc divadel 2013Úvodník: Praha – Divadlo Kámen se rozhodlo připojit se k přibližně 80 dalším divadlům a zúčastnit se v sobotu 16. listopadu 2013 historicky první Noci divadel v České republice.

Článek:

Praha – Divadlo Kámen se rozhodlo připojit se k přibližně 80 dalším divadlům a zúčastnit se v sobotu 16. listopadu 2013 historicky první Noci divadel v České republice.

Divadlo Kámen připravilo bohatý přiměřeně kamenný program, ve kterém se budou střídat nočním způsobem komentované prohlídky divadelních prostor včetně přilehlých artefaktů, šaten, skladů, …, jemně strukturované kamenné improvizace za dobrovolné účasti diváků, diskuze o moderním autorském divadle, o minimalistických přístupech, o divadelním hledání, … Na závěr bude provedena hra Ras al Chajma v kondenzovaném nočním skupenství. Vše začne přesně v 19.00 u vchodu do divadla a skončí úderem půlnoci na jevišti. Vstup do divadla je po celý večer volný, podrobný program se nachází na www.divadlokamen.cz.

Koordinátorem Noci divadel 2013 je Institut umění – Divadelní ústav a akce proběhne souběžně v dalších 11 evropských zemích. Vice o celém projektu na www.nocdivadel.cz, kompletní program pak na www.citybee.cz/noc-divadel.

 

O Divadle Kámen

Divadlo Kámen (pražské autorské divadlo) se zaměřuje na nové, opomíjené a neobvyklé formy činohry. Pracuje především s fyzickým vnímáním činohry a její hudebností, minimalistickými postupy, souběhem motivů ve více rovinách, improvizací jazzového typu, nesvázaným osobnostním herectvím.

V roce 2013 vydalo Divadlo Kámen knihu mapující svou vlastní existenci v letech 1998-2012 a v rámci festivalu „...příští vlna/next wave...“ bylo uděleno ocenění "osobnost roku" Petru Macháčkovi - zakladateli, hlavnímu autorovi a režiséru divadla.

Stálá scéna Divadla Kámen je v Praze-Karlíně na adrese Nekvasilova 2.

Další informace:

Helena Macháčková

telefon: 606 167 399, e-mail: helena.hedvika@divadlokamen.cz

 

15.11.2013 - Divadlo Kámen