Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Háčkované krajkové luční kvítíÚvodník: Že je tu téměř zima, mlha se plíží po krajině a mráz mnohdy zalézá do morku kostí? Jak by řekl nejeden člověk: "Vo tom žádná." Jenže i v takovémto počasí se můžeme vypravit na rozkvetlou louku plnou pestrých barev i tvarů. Pojďte nahlédnout.

Článek: Do řady titulů jako je Háčkování, Květiny, Ptáci motýlci, zvířátka a rostliny, Sněhové vločky, Háčkujeme květinově a Háčkování - jak na to přibyl další, Háčkované krajkové luční kvítí.
 V dlouhých zimních časech, kdy nejraději sedíme v teple domova, je nám tu tak vítaným společníkem. Rádi si k němu sednou naše babičky, ale i maminky se svými ratolestmi. O zábavu tak budou mít postaráno.
Kniha nabízí 100 nádherných vzorů květin a lístkůAutorka Caitlin Sainio má technické vzdělání. K našemu potěšení se to zde také otisklo. Pracovní návody jsou přehledné, jasné a háčkovat tak může i úplný začátečník. Stačí libovolně nalistovat a dozvíme se jak celkový průměr květu, tak požadovanou přízi včetně barvy, a pak už se háčkuje. Každý takový pracovní postup obsahuje i barevný nákres, vysvětlivky a minimálně dvě barevné fotografie toho, jak by náš výsledek měl vypadat.
Tady máme tulipán, tam květ čajovníku, ejhle, připletla se sem i veselá housenka. To vše na křídovém papíře s přehledným barevním členěním včetně dostatečně velkého písma, abychom se mohli hned s chutí pustit do práce, vykouzlit si doma kouzelnou zahrádku a třeba z  ní i několik květů utrhnout a někoho blízkého podarovat.

Caitlin Sainio
Háčkované krajkové luční kvítí
vydalo nakladatelství Metafora v roce 2013 (foto www. metafora.cz)


09.12.2013 - Julie Kolocová