Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Knižní tipy pro naše ratolesti: Pro mladší obrázky, starším napínavý dějÚvodník: Mám pro vás pět tipů na vánoční dárek pro naše potomky. Od těch nejmenších, až po ty těsně před pubertou. O jaké překvapení pod stromeček že půjde? Sestavila jsem vám hitparádu dětských knížek!

Článek:

1. MÍSTO

Nevyplaště hadipouše

Tereza Meravá

Pod obyčejným starým pražským domem se začnou dít neobyčejné věci v okamžiku, kdy pod ním archeologové odhalí tajemná gotická sklepení. Jejich pradávní obyvatelé budou do posledního dechu bránit narušený klid i všechno, co považují za své. Tommyho, Vivien a Moniku čeká náročný úkol zmařit záměry pana Breburdy, který chce v domě otevřít hlučný bar. Chtějí tak udržet tak s obyvateli sklepů křehké příměří. Jenže sklepní chodby jsou spletité, podivní tvorové nevyzpytatelní, bezpečí vyšších pater domu jen zdánlivé a osnuje se zrada. Podaří se zlomit prokletí ukradeného zlata? A vyváznou všichni z temných a zrádných podzemních prostor bez úhony? Rodinný dobrodružný příběh tří kamarádů o tom, že nikdy není pozdě přemoci sám sebe a že pomoc a štěstí najdeme někdy tam, kde bychom je nejméně čekali, pobaví, napne a snad i trochu postraší čtenáře ve věku 8−13 let. Potěší i ty jejich rodiče, kteří nezapomněli, že sklep nemusí být jen místem pro skladování brambor a poslední odpočinek harampádí všeho druhu, ale i nebezpečnou temnou a strašidelnou kulisou ukrývající nástrahy a nebezpečí. Kniha Nevyplašte hadipouše volně navazuje na úspěšný příběh „Jak se straší Stráchnivec“

Vydalo nakladatelství ALMI, 189 korun, více zde:
www.almi.cz/knihy-z-nakladatelstvi-almi/117-nevyplaste-hadipouse.html
 2. MÍSTO

Poznáváme zvířátka – Prasátko a kamarádi


Rozvíjejte u vašeho dítěte fantazii a schopnost rozeznávání. S otočným kolečkem snadno udržíte jeho pozornost a procvičíte i jeho motoriku.

Více o knížce si můžete přečíst v recenzi na webmagazin.cz: Poznáváme zvířátka: Hravě, originálně i roztomile!

Vydalo nakladatelství Fragment, 129 korun (e-shop Fragmentu 110 korun), více zde:
www.fragment.cz/nabidka/pop-naucna-pro-deti-a-mladez/leporela-puzzle/leporela-s-posuvnymi-obrazky/poznavame-zviratka-prasatko-a-kamaradi-s459122199
 


3. MÍSTO

100 papírových květin

Maria Noble

Vyrobte si s námi spoustu papírových květin pro dobrou náladu, ke zkrášlení domova a na ozdobu rodinných oslav! V téhle květinové pokladnici, kterou před vámi Maria Noble, známá svou celoživotní vášní pro výrobu umělých květin, otevírá, je bohatství, o něž se s vámi ráda podělí. Pod jejím vedením se tomuto umění snadno naučíte. Srozumitelně vysvětlené pracovní postupy spolu s názornými barevnými fotografiemi vám při práci pomohou a na konci knihy jsou připravené šablony k usnadnění práce. Nemusíte ale zůstat jen u klasických květin, věrně napodobujících skutečnost. Můžete si vytvořit i květiny stylizované, třeba ze starých časopisů, filigránské nebo ve stylu origami. A nemusíte je ani vyrábět sami – nabízí se vám skvělá příležitost naučit tomu i svoje děti a užít si tak pospolu chvilky tvůrčí zábavy.
Nic složitého k tomu nepotřebujete. Jenom dvě ruce, trochu šikovnosti, krepový papír, lepidlo, špejle, drátek, nůžky... Když tedy venku zrovna nic nepokvete, chopte se příležitosti a nechte si krásu vykvést pod rukama.


Ideální zábava na dlouhé zimní večery pro váš i vaše dítko v základoškolském věku!

Vydalo nakladatelství Metafora, 299 korun (e-shop Metafory 266 korun), více zde:
www.metafora.cz/pro-sikovne-ruce/100-papirovych-kvetin
 


4. MÍSTO

Kouzelná školička – doplň, najdi rozdíl, přiřaď

Zápisy do prvních tříd jsou pomalu na obzoru! Začněte připravovat budoucího prvňáčka již teď! Hledání rozdílů. Přiřazování vhodných obrázků. Doplňování chybějících předmětů. Jednoduché počítání... a další zábavné úkoly, se kterými dětem pomůžou dva kamarádi z Kouzelnické školičky.

Více o knížce si můžete přečíst v recenzi na webmagazin.cz: 
www.webmagazin.cz/index.php?stype=all&id=13361


Vydalo nakladatelství Fragment, 119 korun (e-shop Fragmentu 101 korun), více zde:
www.fragment.cz/nabidka/pop-naucna-pro-deti-a-mladez/bystra-hlava/kouzelna-skolicka/kouzelna-skolicka-dopln-najdi-rozdil-prirad-s407887263
 


5. MÍSTO

Kulda a Culda

 Markéta Čepická Daňhelová

Knížka Kulda a Culda - skřítci z hrnku vypráví o malých skřítcích, kteří si hrají, baví se, vymýšlí vylomeniny, zlobí, vztekají se či odmlouvají podobně jako lidské děti. Všechny situace, které zažívají, jsou malým dětem důvěrně známé: bojí se strašidel, nechtějí půjčovat hračky, nebaví je ležet v postýlce, když jsou nemocní. Každý příběh skřítků, kteří obývají hrneček s červenými puntíky, je oživen melodickými básničkami a z každého plyne jednoduché ponaučení. Pokud budou mít děti chuť, mohou na konci příběhu zodpovědět i pár otázek, díky čemuž si bystří pozornost a schopnost vyprávět. Knížka bude nejblíž dětem ve věku od 3 do 8 let. Je také plná barevných obrázků, které nakreslila sama autorka. Novinářka Markéta Čepická Daňhelová donedávna pracovala v televizním zpravodajství, nyní se představuje svojí knižní prvotinou, psanou původně pro své děti.

Vydalo nakladatelství ALMI, 189 korun, více zde:
www.almi.cz/knihy-z-nakladatelstvi-almi/116-kulda-a-culda.html
 
 Foto ikonka: abraham-thinkin.com


19.12.2013 - Michaela Wilhelmová