Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Druhý nejkrásnější muž světa Josef Karas si potrpí na jedinečnostÚvodník: I když se na módním přehlídkovém mole ukáže Josef Karas opravdu výjimečně, má k módě blízký vztah a potrpí si na jedinečnost a eleganci. Zřejmě i proto zaujal českého výrobce společenských oděvů, který si vybral druhého nejkrásnějšího muže světa roku 2010 za tvář nadcházející sezóny a ten na nabídku kývl.

Článek:  
Vlastně bych ani neřekl, že mám slabost pro módu, ale mám slabost pro jedinečnost. Člověk se nemusí oblékat do exkluzivních a nejdražších značek, aby byl vkusně oblečený. Toto mám asi po svém dědovi, ten byl úžasný elegán a už jako malý kluk jsem ho obdivoval,“ prozrazuje o svém vztahu k módě Josef. „Nabídku na kampaň, kterou jsem nedávno nafotil, jsem přijal právě proto, že jsem v těch kolekcích viděl moderní prvky, ale současně cítil ten tradiční elegantní styl. Navíc jsem celkem patriot a podporuji české značky, které se derou na trhu kupředu.“

 
Karas, který vyrůstal v Kanadě, má velmi blízký vztah k módě. Při výběru svého oděvu oceňuje variabilitu, kvalitu materiálů a z každého outfitu chce cítit jedinečnost i vlastní osobitý styl.  Líbí se mu obleky šité na míru v anglickém stylu a vzdálený mu není ani italský styl. Je si ovšem vědom toho, že česká mentalita je poznamenána minulostí a mnoho mužů je v Česku, co se týká oblékání, velmi zdrženlivých. Ve volném čase preferuje Josef především pohodlnost a občas hledá originální kousky i v malých buticích.
 
Někdy se tam dají najít právě ty jedinečné kousky, kterými svůj outfit doplním a většinou něco podobného nikdo jiný nemá. Taky mám úchylku na šály a nejčastěji nosím ty, které jsem si přivezl z jednoho natáčení v Kolumbii. Jsou ručně šité a i bez loga jakékoliv světové značky je považuji za jedinečné.“

Osobitost Josefa Karase je patrná i v jeho image, kdy prošedivělé vlasy významně přispívají k jeho vyzrálému mužskému vzhledu, který jde ruku v ruce s elegantní módou BERNHARDT, které propůjčil svoji tvář. Modeling už ale není jeho prioritou. Daleko více se věnuje herectví, denně trénuje mladé kluky atletiku a přitom ještě zvládá podnikat.
 
 28.12.2013 - redakce