Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Dan Brown míří do Prahy. Ve středu bude čelit novinářůmÚvodník: Nakladatelství Argo si vzalo světoznámého literáta pod křídla. Autor proslulé literární postavy symbologa Roberta Langdona v Praze ještě nebyl. Je to s podivem, vždyť právě naše hlavní město je plné mystérií.

Článek: Návštěva není samozřejmě bez důvodu. Dan Brown, autor světového bestselleru Da Vinciho kód, přijíždí do Prahy představit svůj nejnovější román Inferno, kterého se jenom v České republice prodalo již 100 000 výtisků.

Věda, mystéria a umění. A samozřejmě akce. To je koktejl, který spisovateli zajišťuje davy příznivců na celém světě. Ze všech míst, kam kdy svůj příběh situoval, by ale Praha mohla být tou nejlepší volbou. A zdá se, že si to myslí i Dan Brown. 

Ve středu se Brown setká s novináři a pohovoří o knize, večer bude k vidění na Nové scéně. Recenze jeho knihy dvakrát pochvalné nejsou, ale ani to příliš nevadí - prodává se jako na běžícím páse. 

Našemu webmagazínu se podařilo zjistit, že si spisovatel již po Praze zajišťuje prohlídky různých prostor. Na seznamu nechybí samozřejmě ani místa patřící katolíkům. Ti se ke kontroverznímu spisovateli kupodivu neotáčejí zády, i když jistá zdrženlivost samozřejmě panuje. 

Vstřícný přístup by přitom vůbec nemusel přijít, zvláště po tom, co spisovatel udělá v &Sifře mistra Leonarda z Opus Dei. Druhým problémem je samozřejmě část čtenářské obce, která Browna vnímá spíše jako autora literatury faktu. Uvidíme, zda si tak v dalších knihách přečteme třeba o mystériích Strahovského kláštera...
13.01.2014 - Michaela Wilhelmová