Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Klaunovo velmi pozdní odpoledneÚvodník: Zrající klaun Bolek Polívka si napsal 22 let po uvedení kultovního filmu Věry Chytilové Dědictví aneb Kurvahošigutntág volné pokračování, ve kterém je opět hlavní postavou. Režisér Robert Sedláček se nesnaží s paní Chytilovou soupeřit, spíš jen klidně vypráví příběh, kterému ale chvíli trvá, než se dostane do tempa. Film nemá ambice posunovat milníky české filmové historie. Je zábavný, ale není to žádná levná komedie.

Článek: Je poznat, že Bolek Polívka (jako scénárista - je spoluautorem scénáře prvního filmu Dědictví - i jako herec) a režisér Robert Sedláček mají už za sebou několik úspěšných filmů. A tento film, zvaný též jako "Dědictví 2" si své diváky určitě najde.

Přinášíme vám exkluzivní fotoreportáž ze slavnostního představení snímku!Fotografové si usazují režiséra Sedláčka a herce a scénáristu Bolka Polívku.

 Bolek Polívka je pro česká média pořád hodně zajímavý...

 


Zleva: Hlavní producent Jiří Ježek, scénárista a představitel hlavní postavy, Bohumila Stejskala - Bolek Polívka a zcela vpravo režisér Robert Sedláček.
 Bolek se k novinářům chová laskavě...
 Bolek Polívka dává rozhovor reportérce, zastupující televizní stanici TV NOVA, bez jejíž finanční podpory by film zřejmě nevznikl.
 
Bolek Polívka – přívětivý a laskavý klaun.


Dědictví aneb Kurvaseneříká (Dědictví 2)

Rozpočet filmu: 27 milionu korun
Délka filmu: 106 minut.   
Distribuce: FALCON a.s. (do 5. 2. 2016)
Scénář: Bolek Polívka
Režie: Robert Sedláček    
Kamera: Michal Krejčí
Hlavní producent: Jiří Ježek
Vyroba a produkce: Space Films
Hrají: Bolek Polívka, Dagmar Havlová, Arnošt Goldflam, Anna Polívková, Jitka Čvančarová, Břetislav Rychlík, Ivana Chýlková, Karel Heřmánek, Marian Roden, Ivana Uhlířová, Miroslav Donutil, Karel Gott, Milan Lasica, Jiří Pecha a další.
 
Více informací na www.dedictvi2.cz


 
Text a foto: Petr Flíček


15.02.2014 - redakce