Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Zajděte si pro svého oblíbeného autora. Kam? Na knižní čtvrtekÚvodník: Jo Nesbø, Miloš Urban, Peter May, Irena Dousková nebo Alice Munroová, to je jen část autorů, jejichž novinky se 20. 3. 2014 objeví na pultech knihkupectví v rámci dalšího pokračování akce Velký knižní čtvrtek, kterou opět připravila knižní distribuce Kosmas ve spolupráci s předními nakladateli a knihkupci.

Článek: Dvanáct knižních novinek opět přinese Velký knižní čtvrtek. Tentokrát již
20. března 2014.

HISTORIE VELKÉHO KNIŽNÍHO ČTVRTKU
 

Inspirace pochází z Velké Británie, kde již řadu let mají tradici tzv. „Super Thursday“ – každý rok první čtvrtek v říjnu vychází v jeden den množství zajímavých knižních titulů s potenciálem bestsellerů. Jedná se o událost, o které (před i po) referuje většina ostrovních médií. Následným efektem je zvýšení zájmu o propagované tituly v období po „Super Thursday“, symbolické odstartování vánoční sezóny na knižním trhu, zviditelnění titulů. S podobně zaměřenou akcí, nazvanou Velký knižní čtvrtek, přišel v roce 2011 tuzemský knižní distributor Kosmas. Společně s předními českými nakladateli jako jsou například Host, Argo, Kniha Zlín, Torst, Labyrint nebo Druhé město se snaží vybrat a představit vždy to nejlepší z nadcházející sezóny.  Od roku 2013 se pořadatel rozhodl uspořádat „knižní čtvrtek“ dvakrát do roka a přinést tak čtenářům výběr jak jarních, tak i podzimních titulů.
 
Letos proběhne Velký knižní čtvrtek již popáté a za dobu svého konání si získal široké povědomí jak u čtenářů, tak v médiích, které mu věnují značnou pozornost. Informují veřejnost nejen o konání VKČ, ale následně přinášejí i hodnocení a hojné recenze jednotlivých titulů. Stejně je tomu i s nakladateli a knihkupci, kteří umístění svých titulů v této akci berou jako prestižní záležitost. Že je Velký knižní čtvrtek již zavedenou akcí dokladuje i fakt, že jeho mediálními partnery jsou Český Rozhlas Radiožurnál, regionální Deník, TV Magazín a další.
 
Celou akci vždy doprovází různé akce v podobě autogramiád, setkání s autory, autorská čtení. Od roku 2013 je partnerem akce Městská knihovna v Praze.
 
Velký knižní čtvrtek – 20. 3. 2014
 
Jo Nesbø                            Červenka (Kniha Zlín)
Miloš Urban                      Přišla z moře (Argo)
Peter May                          Muž z ostrova Lewis (Host)
Alice Munroová               Drahý život (Paseka)
Irena Dousková               Medvědí tanec (Druhé město)
Juraj Červenák                                 Mrtvý na Pekelném vrchu (Argo)
Mark Lowery                    Jenom ponožky nestačí (Argo)
Lucie Lomová                    Na odstřel (Labyrint)
Jess Walter                        Nádherné trosky (Argo)
Chaim Cigan                      Altschulova metoda /Kde lišky dávají dobrou noc I. (Torst)
Ján Rozner                         Sedm dní do pohřbu (Prostor)
Frederic Lenormand      Případy soudce Ti: Smrt čínského kuchaře (Garamond)
 


ikonka: superjusticeforce.com


20.02.2014 - redakce