Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - National Geographic Channel v březnu směřuje do hlubin vesmíruÚvodník: National Geographic Channel oficiálně oznámil, že v březnu 2014 uvede celosvětovou premiéru dokumentární série Kosmos - časoprostorová odysea, nového strhujícího třinácti dílného pořadu producentky a scénáristky Anny Druyanové a producenta Setha MacFarlana (Griffinovi, Méďa).

Článek: S napětím očekávaná série bude mít na National Geographic Channel premiéru v neděli 16. března ve 22 hodin.

Po více jak třiceti letech, kdy měla premiéru původní série, u nás uváděna pod názvem Vesmír, ve které mohli diváci spolu s Carlem Saganem ohromujícím a ikonickým způsobem prozkoumat vesmír, se Seth MacFarlane spojil s původními Saganovými spolupracovníky, scenáristkou a producentkou Druyanovou a spoluscenáristou a astronomem Stevenem Soterem. Společně pak vytvořili třinácti dílnou sérii, která má být nástupcem původního pořadu, jež získal televizní cenu Emmy a cenu Peabody za význačný úspěch a záslužnou veřejnou službu.
Průvodcem pořadu Kosmos – časoprostorová odysea bude renomovaný astrofyzik doktor Neil deGrasse Tyson. Stejně jako původní legendární série je nový Kosmos ságou o objevování zákonitostí přírody a nalezení našich souřadnic v prostoru a čase. Série oživí nikdy nevyřčené příběhy, diváci podniknou cestu do nového světa a napříč kosmem, aby v malém měřítku poznali velkolepost vesmíru.

Dokument přichází s novým způsobem vědeckého vyprávění, který odkrývá majestátnost vesmíru a znovu využívá slavné prvky z původní série, včetně kosmického kalendáře a lodi imaginace. Nejdůkladnější vědecké koncepty jsou prezentovány s ohromující jasností, spojuje se skepse s údivem a precizní přírodní vědy se setkávají s citovou a spirituální rovinou, což představuje jedinečnou zkušenost.

Kosmos – časoprostorová odysea je produkován newyorskou společnosti Cosmos Studio, kterou v roce 2000 spoluzaložila Anna Druyanová, a MacFarlanovou společností Fuzzy Door Productions. Druyanová společně se Stevenem Soterem napsali scénáře a jako producenti jsou pod Kosmosem podepsání Druyanová, MacFarlane, ředitel Cosmos Studia Mitchell Cannold a Brannon Braga (Star Trek, 24 hodiny).National Geographic Channels International (NGCI)
 
National Geographic Channels International (NGCI) inspiruje diváky prostřednictvím své chytré a inovativní programové skladby. Klade otázky na to, co víme, jak nahlížíme na svět a co nás žene kupředu. Vlastníky společnosti jsou National Geographic Ventures (NGV) a FOX Entertainment Group. NGCI se podílí na závazku společnosti National Geographic Society vůči vědě, ochraně přírody a vzdělávání prostřednictvím svých šesti televizních programů: National Geographic Channel, National Geographic Channel HD, Nat Geo Wild, Nat Geo Wild HD, Nat Geo People a Nat Geo Mundo.
 
Celosvětově vysílá National Geographic Channel (včetně NGC U.S., což je společný podnik NGV a Fox Cable Networks Group) do více než 440 milionů domácností ve 171 zemích a 45 jazycích.
 
Pro více informací navštivte www.natgeotv.com/cz


26.02.2014 - redakce