Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - MAXA, ČERNOCKÁ A VOHNOUT ROZTANČILI DŽAMBULKUÚvodník: Přestože se o Martinu Maxovi říká, že je sice tělocvikář, ale k tanci má daleko, v makedonské restauraci Džambulka dokázal, že to tak není. Stačilo, aby se objevila břišní tanečnice a už se společně s Petrou Černockou a Pavlem Vohnoutem vlnili v rytmu makedonské hudby.

Článek: "Mám rád pohyb; a je úplně jedno, jestli jde o tanec nebo sport", pochvaloval si oblíbený zpěvák taneční aktivitu v rámci "makedonských radovánek" a hned dodal: "Pohyb a zdravé jídlo je přesně to, co mi sedí. Proto mi v Džambulce tak chutná ..."
I Petra Černocká břišní tanec uvítala a hostům předvedla, že ladné pohyby má prostě v malíčku. "Není mi už  sice dvacet, k sexy tancům mám ale pořád ještě dost blízko", komentovala svůj výkon. Pavel Vohnout, který tanec miluje, se smíchem přidal k lepšímu fórek na adresu své nadváhy: "Nejlepší břišní tanec, jaký jste kdy mohli vidět, byl v době, než jsem zhubnul těch šedesát kilo! Kdybyste viděli to moje rozvlněné břicho, pochopili by jste, o čem mluvím ..."Protože další částí "makedonských radovánek" na Palmovce byla příprava tradičního makedonského předkrmu, čekala trojici hostů kulinářská zkouška. V té uspěl především Pavel Vohnout. "Miluju vaření, v tom se prostě vyžívám. Vařím i doma, když mám čas a rodinka si moje výtvory vždycky pochvaluje." I Petře Černocké se kulinářské kreace dařily a přípravu předkrmů zvládla na výbornou. Martin Maxa sice nevaří, zato společně s Pavlem Vohnoutem  exceloval ve zpěvu tradiční makedonské písně - jak jinak než v makedonštině ...
"S Makedonií jsem se seznámil díky režiséru Ivo Traikovovi, který je příbuzný mé ženy", vysvětlil, proč nemá s makedonskými texty žádný problém.
Protože účelem "makedonských radovánek" bylo seznámení veřejnosti s novým provozem restaurace, nechyběl ani raut v makedonském stylu a makedonská vína Stobi, přestože si hosté v restauraci mohou objednat i tradiční české pokrmy nebo lehká těstovinová jídla. Ty pro tentokrát doplnily nápoje Big Shock!, bezlepkové sušenky 1Time a oříšky Mayasí. Termín příštích radovánek v Džambulce ještě vyhlášen není, každopádně podle reakcí hostů se máte na co těšit! Do té doby můžete do makedonské restaurace v sokolovské ulici zajít třeba na oběd, večeři nebo oslavu dnešního MDŽ.


 
Zdroj: Kloboukfilm, foto: Aleš Macciani

08.03.2014 - redakce