Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Divadlo Kámen: Mamut mamut (premiéra)Úvodník: Divadlo Kámen uvede ve čtvrtek 27. března 2014 premiéru své nové hry MAMUT MAMUT! Podtitul hry napovídá, že jde o lehce disharmonické business drama o určité řešitelnosti dezorientace, další poznámka zní „hold tvůrčí dezorientaci, odvaze k vytváření struktur a wikipedii“. Hraje se opět podle scénáře a v režii Petra Macháčka.

Článek:

Scénář ke 25. hře Divadla Kámen tentokrát vznikl na námět hudebního skladatele a violoncellisty Martina Marka, který společně s klavíristou a klarinetistou Janem Ptákem složil k představení hudbu pro klarinet, klavír, flétnu a mamutofon. Kromě stálých herců Divadla Kámen se ve hře jako host objeví také performer a recitátor Vladimir Benderski.

 

Tuto hru určitě nelze označit za minimalistickou, protože má poměrně bohatou výpravu a kombinuje se v ní několik různých hereckých stylů. Kromě flipchartu s pracovní historií se v ní také objevuje poměrně velké množství rekvizit. Petr Macháček k tomu poznamenává: „Kromě jiného se v této inscenaci snažím zkoumat dnešní přístup k práci, která bývá zmatená a stresující, ale podle mého názoru občas i plodná. Doufám, že tato hra, byť se do určité míry může zdát zmatenou a stresující, bude také do určité míry plodná.“

 

O Divadle Kámen

Divadlo Kámen je pražské autorské divadlo pro hledající diváky. Zaměřuje se na nové, opomíjené a neobvyklé formy činohry. Pracuje s fyzickým vnímáním činohry, hudebností činohry, souhrou sil a energií, minimalistickými postupy, souběhem motivů ve více rovinách, improvizací jazzového typu, osobním herectvím. Rozvíjí kombinace činohry se soudobou hudbou.

V roce 2013 vydalo Divadlo Kámen knihu mapující svou vlastní existenci v letech 1998-2012 a v rámci festivalu bylo uděleno ocenění "osobnost roku" Petru Macháčkovi - zakladateli a režisérovi divadla.

Stálá scéna Divadla Kámen je v Praze-Karlíně na adrese Nekvasilova 625/2.


 

 

 

25.03.2014 - Divadlo Kámen