Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Paul Anka přijede do Prahy s celým big bandemÚvodník:

Koncert legendárního kanadského zpěváka Paula Anky se nezadržitelně blíží. Večer plný světoznámých hitů tohoto uznávaného zpěváka a ikony swingu a rock and rollu se uskuteční 20. července 2014 v Kongresovém centru v Praze.  Článek:Paul Anka proslul především díky hitu Diana, který napsal své platonické lásce za školních let. Již v šestnácti letech však s touto písní dobil světové hitparády. Následovali hity jako Put Your Head On Shoulders, You Are My Destiny a mnoho dalších. Anka je také velmi úspěšným textařem. Jeho píseň My Way později nazpíval Frank Sinatra, hit Shes a Lady zase převzal Tom Jones. V poslední době se zase rozpoutal zájem o Ankovu píseň This is It, kterou napsal pro Michaela Jacksona, a která se stala titulní pro jeho již neuskutečněné turné.

 

Koncert, který se uskuteční 20. července 2014 v pražském Kongresovém centru, je jednou se zastávek v rámci celosvětového turné Paula Anky. To je pojmenováno podle zpěvákovi písně, jenž složil pro již zesnulého Michaela Jacksona. Píseň i turné se jmenuje "Love Never Felt So Good". Tento hit je současně hlavním singlem nedávno vydaného posmrtného alba Michaela Jacksona. Na albu ji s králem popu zpívá i současná megastar Justin Timberlake.

 

Paul Anka přijede do Prahy koncertovat s celým big bandem. Celkový počet hudebníků na podiu Kongresového centra bude čtrnáct. Celá kapela, s kterou Anka pravidleně vystupuje na koncertech v Las Vegas obsahuje tyto hudební nástroje: piáno, klávesy, kytara, basová kytara, bycí, perkuse, dvě trumpety, duo pozounů, saxofon, housle a violoncello.

 

Zajímavostí je také zájem známých osobností o účast na tomto koncertě. Svou účast již potvrdil dokonce prezident republiky Miloš Zeman s první dámou Ivanou Zemanovou. Ta prezidentovi zajistila vstupenky na koncert jako překvapení a těší se na společný večer.

 

Vstupenky na koncert jsou k dispozici. Fanoušci je mohou zakupovat v síti Ticketportal za cenu od 1399,- Kč.

 

 02.07.2014 - redakce