Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Víkend v duchu romantických sonát Franze SchubertaÚvodník: První prázdninový měsíc se pomalu dostává ke svému konci. Neměli jste čas relaxovat? Pak to napravte výletem za hudebním požitkem, který si užijete v atmosféře přímo kouzelné. Poslední červencový sobotní večer, 26. 7., se v malovaném refektáři premonstrátského opatství Želiv představí zahraniční hosté festivalu Musica Figurata.

Článek:

V programu nazvaném Zastaveníčko… Podvečerní nálady raného romantismu v písních a sonátách Franze Schuberta zazpívá litevský barytonista Raitis Grigalis, na pětistrunné violoncello zahraje Ilze Grudule, rovněž z Litvy, a na kladívkový klavír Alena Hönigová. Diváci si v jejich mistrovském podání vychutnají výběr ze Schubertova písňového cyklu Labutí píseň a Sonátu a-moll. Raitis Grigalis a Alena Hönigová nebudou chybět mezi zkušenými pedagogy Mezinárodní letní školy duchovní hudby Convivium 2014, která se do želivského kláštera vrací po třech letech.

Od 16. do 24. srpna se v tomto povznášejícím prostředí sejdou amatérští i poloprofesionální zpěváci, sbormistři a varhaníci, aby si v rámci renomovaného hudebního kurzu rozšířili své vědomosti a dovednosti v oblasti vokální duchovní hudby.


Festival Musica Figurata se v památkově chráněném prostoru Kláštera premonstrátů Želiv koná již popáté, program probíhá každý víkend až do konce srpna. Jeho součástí je například výstava fotografií Tichá srdce, věnovaná stejnojmenné knize spisovatelky Aleny Ježkové a fotografa Jiřího Chalupy. Návštěvníky jistě potěší i možnost nedalekého koupání nebo ochutnávka piva z místního pivovaru.


Oficiální stránky festivalu duchovního umění Musica Figurata:www.musicafigurata.cz

 

Zdroj: 2media.cz 

23.07.2014 - redakce