Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Věčná sláva Simonova kocoura: Youtube mu už nestačí!Úvodník: Slavnější kocour Garfield by mu pomalu mohl začít závidět. Simonův neodbytný kocourek se stává miláčkem youtube. Sledovanost 40 000 000 uživatelů je již klasikou a číslo stále narůstá. Není divu, že tak trochu škodolibý, ale veskrze trefně kočičí miniseriál okouzlil svět. A stejně se nemůžeme divit, že si můžete koupit hrnek, tričko (u Česku ho seženete za 599 korun) a hlavně - knížku! A právě o té bude řeč. Vždyť je už čtvrtou v pořadí!

Článek:
Po Simonově kocourovi (první díl si další upřesnění ani nežádal), Simonově kocourovi na toulkách a Simonově kocourovi a trablech s kotětem je tu konečně čtvrtý díl vtipných příběhů se čtyřnohým, věčně nenažraným chlupatým hrdinou. Na rozdíl od kreslených skečů, která trhají sledovanost na youtube, je knížka barevná. Netěšte se ale na komiksové příběhy, je jen výsekem vtipných situací zachycených na jednotlivých obrazech. A ano, ty mohou samozřejmě i stát samostatně, ovšem vtipnosti animované předlohy nemohou dosáhnout - ani zdaleka.

Publikace je vtipnou připomínkou vydařených animovaných skečů, ale stává se tak vhodným uvolněním pouze pro ty, kteří znají "předlohu".

A co vás v Simonově kocourovi a nástrahách světa čeká? Neposedný kocourek vás provede svým domem, ve kterém se někdy vyskytují ti podivný dvounozí tvorové, které umějí hezky podrbat za uchem a hlavně, nasypat žrádlo do misky. Nebude chybět ani dovádění venku a známí škodolibí ptáci, kotě, ježek, zajíc a trpaslík. Knížka pobaví, a fanoušky i zaujme, ale po třetím prolistování již většina čtenářů nebude vědět, co si s ní počít. Možná poslat do dalšího kola někomu, kdo také tak zaujatě sjíždí stránky simonscat.com, jestli tam už není nový díl? 


V českém překladu knížku vydává nakladatelství Paseka


Simonův kocour a nástrahy světa
Tofield Simon


Formát: 200 x 240
Počet stran: 96
Vazba: vázaná

ISBN: 978-80-7432-491-80

Doporučená cena 249,00 Kč, v e-shopu Paseky 174,00 Kč

http://www.paseka.cz/tofield-simon-simonuv-kocour-a-nastrahy-sveta/produkt-3983/
 
 


02.11.2014 - Michaela Wilhelmová