Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Divadlo Kámen zahájí sezónu s Příběhy nové kulturyÚvodník: Praha – V úterý 16. září v 19:30 zahájí Divadlo Kámen další, již 17. „kamennou“ divadelní sezónu. Zahájí ji propojením hry Ras al Chajma a vernisáže výstavy Příběhy nové kultury, a to doslova před představením, při představení i po představení.

Článek:

Jako obvykle zahájíme sezónu netradičně. Hra Ras al Chajma pojednávající o ztrátě mobilního komunikačního zařízení (jinými slovy telefonu) je v některých úsecích improvizovaná. Proto lze očekávat, že se v ní toho večera bude intenzivně hovořit o příbězích z výstavy a že se v ní tyto příběhy budou více či méně zasvěceně komentovat“, upřesňuje režisér divadla Petr Odo Macháček.

Výstava Příběhy nové kultury byla vytvořena v rámci mediálně-vzdělávacího projektu Učíme se příběhy iniciátorek Lenky Papadakisové a Kateřiny Jonášové (www.ucimesepribehy.cz). Projekt, který mapoval pozitivní příklady lidí v rámci celé ČR, vznikl za podpory Evropského sociálního fondu. Nyní nadále pokračuje formou samovolného šíření.

Výstava Příběhy nové kultury představuje portréty a příběhy lidí, kteří žijí „jinak“ než většinová společnost. Pěstují svoji zeleninu, kterou barterují se svými sousedy; žijí ekologicky a v souladu s přírodou; opravují památky; zapojují se do občanských aktivit a snaží se měnit věci kolem sebe. I Divadlo Kámen je ve svém oboru jiné a snaží se tvořit odlišně od běžných divadel a souborů,“ říká herečka Zdeňka Brychtová, která se společně s další herečkou Michaelou Krupičkovou podílela na vzniku několika vystavovaných příběhů.

Novinkou nejen pro tento večer, ale i pro další představení Divadla Kámen v této sezóně bude vždy přítomnost vybraného herce Divadla Kámen a uvaděče v jedné osobě. Herec/uvaděč každého hosta osobně uvítá, pomůže mu najít jeho místo a v případě zájmu ho také zasvětí do okolností představení.

Zahajovací večer se koná v úterý 16. září od 19.30.

 

Více informací najdete na www.divadlokamen.cz.

 09.09.2014 - Divadlo Kámen