Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Políbená měsícemÚvodník: Po porážce Luciena, vůdce temné odnože revenantů, se zdá, že lásce Kate Mercierové a Vincenta Delacroix nestojí nic v cestě. Jak však jejich vztah nabírá na intenzitě, řeší oba zásadní otázku, jak skloubit život smrtelnice a nemrtvého. Vincent jen velmi těžko odolává pokušení obětovat se pro záchranu nevinných lidí. Slib, který Kate dal, totiž znamená nechat tyto lidi umírat.
Na scéně se ke všemu objevuje nový, překvapivý nepřítel a svět revenantů se začíná otřásat ve svých základech. Každý si bude muset vybrat, na jakou stranu se postaví…


Článek:
Kate je velice sympatická mladá dívka a řekla bych, že mnohým milovníkům Young Adults by mohla přijít po chuti, protože její neobyčejně milá povaha a život, skrývá překvapení. Po všem, co si prožila, ji mnoho věcí poznamenalo, a tím pádem se stala silnější.
Čtenáře čeká především hodně emotivních chvílí, protože se Amy stále vyrovnává se spoustou věcí a hlavně se smrtí jejích rodičů, které ztratila na začátku prvního dílu. Vincent je druhou hlavní postavou této knihy. Ačkoliv má o něco menší roli, jsem si jistá, že konec knihy zasáhne každého jeho fanouška. Ale - o tom více, ať si každý zjistí sám.
Nejhezčí chvíle v knize byly, když se odhalovaly momenty jeho minulosti, všech těch životů, které prožil. Dostáváme se tak k tomu nejdůležitějšímu "tajemství", 
které před světem skrývá - je revenant, nesmrtelná bytost zachraňující lidi. 

 
Prostředí Francie je nádherné a v podání této knihy ještě krásnější. Autorka má neobyčejný talent dávat věcem realistický nádech, a proto každou chvíli, kdy se Kate toulá po Paříži, má čtenář možnost se pořádně vžít do děje. Velké plus tvoří rozmanitá místa děje. 
 
Kniha rozhodně není žádná tenoučká knížečka, má nad tři sta stran a právě proto mě velmi překvapuje, že po celou dobu četby děj nesmírně rychle utíkal. Čtenář nebyl vržen přímo do chaotického děje, jako to v některých knihách bývá a konec vás rozhodně srazí na kolena!
 


Políbená měsícem
Amy Plum
Nakladatel:
 Motto
Překlad: Novotný, Tomáš
Rok vydání: 2014 (1. vydání)

27.10.2014 - Milena Nová