Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Měl jsem sen v Berlíně a probudil se v ReykjavíkuÚvodník: Mnozí z nás prožijí svůj život ve více městech. Tato zkušenost způsobuje, že již nejsme vázáni pouze na jedno místo. Někdy se může stát, že ztratíme pojem o čase a prostoru a z plánované dovolené, kam jsme původně vyrazili s jedním zavazadlem, se stane několika měsíční, či dokonce více roční pobyt. Až do té doby, než se jednoho dne probudíme a zjistíme, že nastal čas změnit působiště. A tak nám opět před očima bliká obraz nové městské scenérie. Vše je jiné, ale zároveň se to v mnohém podobá. Důležité vztahy se upozadí a jsou zapomenuty jako dávný sen.

Článek: GALERIE VERNON  a NEW MEDIA BOX PROJECT uvádí první sérii promítání filmů od tvůrců:
 
DIMITRIS ARGYRIOU | TANIA GOMES | FRANZISKA KABISCH | NEF / BEN PAETZOLD | NICO DUVINAGE | AUTHENTIC BOYS
MĚL JSEM SEN V BERLÍNĚ A PROBUDIL SE V REYKJAVIKU

Úterý 25. listopadu 2014, od 18.00 hodin

Tento neustálý pohyb a rostoucí tok přicházejícího a odcházejícího inspiroval výstavu Měl jsem sen v Berlíně a probudil se v Reykjavíku: dnes můžeš být tady, ale zítra budeš pryč. Žít ve stejném městě, nebo dokonce ve stejné ulici, ale nutně neznamená shodné vnímání okolního prostředí. Záleží na prožitých zkušenostech a našich vzpomínkách, špatných nebo dobrých. Stejné podněty působí na každého jinak a vytvářejí osobité interpretace. Vybraní umělci zachycují a odrážejí různý způsob vnímání městského prostředí, které může být úzkostné, nebo dokonce násilné, nebo snové i zralé.
 
Všechny tyto jedinečné zkušenosti pocity paralelních světů jsou vyjádřeny prostřednictvím videa, které zachycuje takové destinace jako jsou Německo, Řecko, Polsko, Island, Chorvatsko, Izrael či Černá Hora. Některé filmy byly natočeny během krátké doby v jedné lokalitě, další díla vyžadovala roky práce a cesty do více destinací.
 
Přehlídku filmů sedmi vybraných autorů je možno zhlédnout od 24. do 26. listopadu 2014 v prostorách Galerie Vernon. Slavnostní večer proběhne v úterý 25. listopadu 2014 od 18.00 hodin.O Galerii Vernon

Galerie byla založena v roce 2001 Monikou Burian Jourdan. Od začátku má Vernon jasný cíl: podporovat kvalitní současné umění a představovat ho veřejnosti. Stavět světové a české umění vedle sebe jako rovnocenné partnery a hledat spojení mezi umělci, kteří se nemuseli nikdy potkat a přesto je něco spojuje. Galerie je otevřena ve středu, čtvrtek 12 – 19h, pátek 12 – 17h, sobotu 10.30 – 18h.

www.galerievernon.com
www.facebook.com/VernonGalerie
www.vernongallery.tumblr.com
www.pinterest.com/vernongallery


Zdroj: Jitka Hanušová 23.11.2014 - redakce