Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Co čeká IT v roce 2015. Cisco Technology Radar odhaluje trendyÚvodník: Bouřlivá proměna světa IT získá v roce 2015 novou dynamiku. Nové trendy se v této oblasti objevují nikoli po letech, ale po měsících. Rok 2015 tak bude podle studie Cisco Technology Radar patřit především zjednodušování síťové infrastruktury, analýze dat v reálném čase a Fog Computingu.

Článek: Během příštích deseti let dojde k masivnímu rozšíření IT světa, tak jak ho dnes známe. S nástupem Internetu věcí bude docházet k propojování IT firem s firmami z oblasti spotřební elektroniky, ale i dalších oborů. V následujícím období tak budeme svědky změn na trhu, bude docházet k vzájemným akvizicím, investicím nebo dohodám o užší spolupráci mezi firmami z oboru IT a mimo něj. Výsledky studie Cisco Technology Radar ukazují, že nedávno ohlášená spolupráce Cisco a Toshiba je jen jednou z vlaštovek ohlašujících nástup Internet Of Everything, éry, kdy svět informačních technologií bude vypadat úplně jinak než dnes.

Již od roku 2011 publikuje společnost Cisco svou předpověď hlavních technologických trendů pro následující období. Ve studii Cisco Technology Radar se spojují názory více než osmdesáti předních odborníků a inženýrů jak ze společnosti Cisco, tak mimo ni. Společně se zkušenostmi získanými během 30 let působení na trhu může Cisco velmi dobře odhadovat, jak se bude měnit svět informačních technologií v následujícím roce, ale i v delším časovém horizontu.

V posledních měsících jsme svědky velmi razantní proměny světa IT,“ říká Ivo Němeček, generální ředitel Cisco ČR a pokračuje: „Nástup internetu věcí a Internet of Everything přináší na IT prostředí zcela nové nároky a to se tomu musí přizpůsobit. Dobrým příkladem je například zjednodušování síťové infrastruktury směrem k softwarově definovaným sítím, které bude příští rok rozhodně jedním z nejviditelnějších trendů.“
 
Nejdůležitější trendy pro rok 2015
 
Jak se změní svět IT
Od mobility a videa se bude svět IT posouvat stále více ke cloudovým technologiím a programovatelným či dynamickým sítím. Stále více zařízení bude připojeno k internetu a stále více služeb či technologií bude k dispozici prostřednictvím internetového prohlížeče z cloudu. To s sebou přinese vyšší nároky na bezpečnost, ale také na dostupnost a rychlost doručení.
 
 
 
Další podrobnosti najdete na webu techradar.cisco.com a na Twitteru pod hashtagy #CiscoTechRadar a #CiscoGEC.
11.01.2015 - redakce