Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Simona Stašová a Michal Dlouhý se představí v komedii Vím, že víš, že vím…Úvodník:

Simona Stašová a Michal Dlouhý se představí v hlavních rolích italské komedie o lásce s hořkou příchutí Vím, že víš, že vím…, kterou právě zkoušejí v Divadle ABC. Režie se ujal Vladimír Strnisko a premiéra je naplánována na 7. března. Původně úspěšný film byl před nedávnem adaptován pro divadlo. Lehká komedie závažného obsahu si klade zajímavé otázky a stává se tak nejen výsostnou zábavou, ale i velmi užitečným zrcadlem našich dní. Článek:

Co se stane, když člověk začne na svůj život pohlížet očima těch druhých?

Na počátku je pouhý omyl. Soukromý detektiv si splete sledovanou osobu, a místo manželky prominentního politika začne sledovat úplně obyčejnou rodinu. Co se skrývá pod pokličkou zdánlivě všedních dní všedního manželského páru středních let? Mnoho všelijakých drobných tajemství, která vedou k nedorozumění a vzájemnému odcizení. Vědět, znamená pochopit a pochopit dává šanci napravit. Zdá se to jednoduché? Jenomže ve světě, kde se při prvním náznaku bolesti, nesnází a nepohody rovnou bere do zaječích, kde se vztahy rozpadají jak na běžícím pásu bez jakéhokoli pokusu o nápravu či změnu, natož pak nějaké sebezpytování, je tahle několik desetiletí stará komedie vítaným připomenutím hodnot, které považujeme za ztracené.

 

Rodolfo Sonego, Renato Giordano

Vím, že víš, že vím…

Režie: Vladimír Strnisko

Překlad: Karina I. Havlů

Dramaturg: Věra Mašková

Výprava: Michaela Červenková

Hrají: Simona Stašová, Michal Dlouhý, Andrea Daňková, Vasil Fridrich / Petr Vančura

Premiéra 7. března 2015 v Divadle ABC

 

 

03.02.2015 - redakce