Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Slavná herečka Leily Hatami zavítá do České republikyÚvodník: První snímek vůbec, který kdy získal tři Zlaté medvědy na festivalu v Berlíně, a první íránský film, který má Zlatý Glóbus a nominaci na Oscara nejen za nejlepší cizojazyčný snímek, ale i za původní scénář (což je naprosto ojedinělý jev).
O kterém filmu je řeč? Rozchod Nadera a Simin oslovil nejenom kritiky, ale i běžné publikum. 
Pokud patříte mezi příznivce alternativních snímků, určitě zajásáte. Hlavní představitelka filmu zavítá přímo k nám.


Článek:

Pořadatelé Festivalu íránských filmů zvou všechny příznivce současné světové kinematografie na výjimečný večer.
V pátek 13. února od 20.30 je ve velkém sále pražského kina Světozor připravena projekce filmu Rozchod Nadera a Simin, vítěze Oscara a Zlatého glóbu za nejlepší cizojazyčný film a Zlatého medvěda z Berlinale. Promítání filmu ozdobí osobní účast představitelky hlavní hrdinky Simin, slavné íránské herečky Leily Hatami, která bude po skončení filmu s diváky besedovat. Vstupenky v ceně 110 Kč jsou v prodeji v pokladně kina Světozor.

„Těší nás, že jen několik týdnů po ukončení velmi úspěšného 4. ročníku Festivalu íránských filmů se vracíme do kina Světozor s tak mimořádnou událostí, jakou je promítání oscarového filmu Rozchod Nadera a Simin, který uvede herečka Leila Hatami. Letošní ročník festivalu ukázal, že nejde jen o prezentaci těch nejlepších íránských filmů, ale také o cenný impuls ke spolupráci českého a íránského filmového průmyslu," konstatoval Kaveh Daneshmand, programový ředitel Festivalu íránských filmů. 

Jedinečnou příležitostí k bezprostřednímu setkání s hvězdou světového filmu, držitelkou ceny za nejlepší ženský herecký výkon na Berlinale 2011 a na MFF Karlovy Vary 2012, budou workshopy pořádané Prague Film School 10., 11. a 12. února. Leila Hatami se při nich zaměří na různé přístupy k režírování.

05.02.2015 - redakce