Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Andrea Tögel Kalivodová opět koncertuje



Úvodník: Přední česká mezzosopranistka Andrea Tögel Kalivodová sice porodila své vytoužené dítě, to ale neznamená, že dá vale své milované práci. Naopak se k ní ve velkém vrací. 


Článek: Andrea svoje dětství a mládí prožila v Brně, kde absolvovala konzervatoř a zaznamenala svoje první výrazné pěvecké úspěchy - stala se například absolutní vítězkou celostátní soutěže českých konzervatoří v Pardubicích v pěveckém oboru.

Dále pokračovala ve studiu na Hudební akademii múzických umění v Praze. Od roku 2002 vystupuje ve Státní opeře Praha (dnes Národní divadlo Praha) a od roku 2003 působí jako sólistka. Zatím poslední rolí, kterou na své domovské scéně nastudovala, je poetická Dulcinea. V dubnu 2008 se představila v roli Carmen v monumentálním provedení této slavné opery G. Bizeta v O2 Aréně v Praze. V tomto jedinečném projektu vystoupila i v dalších městech Evropy (například v Budapešti, Mannheimu, Freiburgu). Za doprovodu klavíru Ladislavy Vondráčkové představí to nejlepší z české a světové písňové a operní tvorby. V programu zazní písně, árie a muzikály od A. Dvořáka, G. Bizeta, A. L. Webera a dalších.
Pro předplatitele Kruhu přátel hudby vstup volný.

Program:
Antonín Dvořák: Biblické písně op. 99 – výběr
Antonín Dvořák: Cigánské melodie op. 55 – výběr
Johann Sebastian Bach: Chaconne d moll (klavír sólo)
Petr Eben: Písně nejtajnější – výběr

Georg Friedrich Händel: árie Almireny z opery Rinaldo
Petr Iljič Čajkovskij: árie Pavlíny z opery Piková dáma
Franz Liszt: Valse – Impromptu (klavír sólo)
Camille Saint – Saëns: árie Dalily z opery Samson a Dalila
Georges Bizet: árie Carmen ze stejnojmenné opery
Anrew Lloyd Webber: Memory z muzikálu Cats

Délka koncertu: 90 minut s přestávkou

Vstupné: 280 Kč



11.03.2015 - Klára Kubiesová