Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Výstaviště Expo 2015 v Miláně funguje jako chytré městoÚvodník: Propojená chytrá města jsou budoucností, která je už v současnosti k vidění na Expu 2015. Nové technologie umožní nejen bezproblémové a rychlé připojení k internetu prostřednictvím wi-fi, ale také analýzu dat ze senzorů, kamer a dalších zařízení, na jejímž základě lze zajistit úsporné nakládání s energiemi, bezpečnost, ale i plynulý provoz všech pavilonů. V praxi si tak je možné prohlédnout technologie, které mohou využít města pro zlepšení kvality života svých obyvatel.


Článek:
Expo 2015, které právě probíhá v Miláně, v každodenní praxi dokazuje, že koncept chytrého města není jen futuristickou vizí, ale může se stát realitou. Na výstavišti o rozloze jednoho milionu metrů čtverečních se již tři měsíce mohou návštěvníci přesvědčit, že za pomoci nových technologií lze propojit 147 zemí s různými kulturami a ukázat tak bohatství, krásu a umění. Celé Expo v Miláně je pokryto 80 km IP sítí, 700 venkovními a 2 000 vnitřními wi-fi přístupovými body, tisícovkou venkovních chytrých osvětlení a stovkou nabíjecích míst pro elektrokola. Nechybí ani 2 000 vnitřních a 500 venkovních kamer hlídajících bezpečnost.
 
Střízlivé odhady hovoří o 20 milionech návštěvníků, kteří vyrazí na Expo 2015 v Miláně. Ti mohou využít wi-fi a také to dělají. Technologie Cisco tak denně připojí v průměru na 35 000 lidí (absolutním vrcholem bylo 57 900 uživatelů za jeden den), kteří stáhnou průměrně 50 MB dat na osobu. Propojení lidí, procesů a dat v éře Internet of Everything přináší návštěvníkům lepší zážitek z Expa a zároveň umožňuje organizátorům efektivně řídit fungování celého obrovského ekosystému s ohledem na co největší úsporu nákladů, včetně energií a životního prostředí tak, jak se o tom přesvědčili v dalších městech jako je například Barcelona, Nice, Amsterdam, Hamburk a další, která se připojila ke konceptu Smart City.
 
Letošní ročník Expa byl strategicky umístěn do mezinárodně populární turistické destinace Milána, které je zároveň centrem italské ekonomiky, včetně módního průmyslu s jeho 650 značkovými prodejnami a fotbalového týmu AC Milan. Cisco, které je oficiálním partnerem Expa 2015 v Miláně, dodalo aplikace, služby a kvalitní infrastrukturu a zajistilo tak jeho návštěvníkům přesnou představu o budoucnosti digitální revoluce chytrých měst.
 
Video:
Cisco oficiálním partnerem Expa 2015:
https://www.youtube.com/watch?v=vH2ymcGnKoY
Jak funguje Expo 2015 jako chytré město:
https://www.youtube.com/watch?v=nUo2uYcCQFw
Zdroj: Jan Lodl, Madison PA / Foto: http://expo-2015.cz


09.08.2015 - redakce