Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Kam v Českých Budějovicích?Úvodník:

České Budějovice jsou spolu s Prahou a Českým Krumlovem pyšnou vltavskou metropolí. V tomto stotisícovém městě se nachází mnoho turisticky atraktivních památek a kulturně zábavných příležitostí. Svou polohou nabízí České Budějovice dobrý přístup k mnoha dalším zajímavostem Jižních Čech. Poradíme vám, kam zajít a kde se ubytovat.Článek:


Doporučujeme navštívit tyto památky v Českých Budějovicích: náměstí Přemysla Otakara II. (jedno z největších náměstí střední Evropy s rozměry přesného čtverce 133 x 133 metrů) s barokní radnicí. Hned vedle náměstí pak stojí za prohlídku Černá věž a Katedrála sv. Mikuláše. Nejstarší památkou Českých Budějovic je Dominikánský klášter s chrámem Obětování Panny Marie, který najde na Piaristickém náměstí.

Ve městě se nabízí k návštěvě mnoho muzeí: Jihočeské muzeum, Budvar muzeum, Muzeum koněspřežky, Jihočeské motocyklové muzeum a Muzeum energetiky. Pokud máte raději přírodu, navštivte rozhodně rezervaci Vrbenské rybníky nebo tamní Stromovku. Zajímavou turistickou aktrakcí Českých Budějovic je určitě plavba lodí po Vltavě, při které si prohlédnete město z jiného úhlu.

V okolí se pak nabízí mnoho dalších výletů: např. rozhledna Kleť, zámky Hluboká nad Vltavou a Český Krumlov, ZOO Hluboká, chráněné území Třeboňské rybníky či Blanský les.

K ideální dovolené vám pak už bude chybět pouze příjemné ubytování v Českých Budějovicích. Přímo u soutoku Vltavy a Malše, v romantickém klidném zákoutí a přitom zároveň v centru všeho dění se nachází rodinný apartmán Zadní Mlýn. Strategicky umístěné ubytování v centru Českých Budějovic vás překvapí příjemnou obsluhou, která je tak důležitá pro kvalitní odpočinek. Ochotný majitel vám nejen vyjde vždy vstříc, ale rád vás také seznámí i s historií Zadního Mlýna. Apartmány různých velikostí (od 0+1 po 3+1) a sociální zařízení na pokojích dopřejí svůj klid jak jednotlivci, tak celé rodině. Výhodou je možnost parkování v centru. Ubytování České Budějovice, to jsou zkrátka apartmány Zadní Mlýn, to je volba, která vaší dovolenou v jihočeské metropoli pozvedne.

Fotografie: http://www.apartmany-zadnimlyn.cz/

 

11.08.2015 - redakce