Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Historické slavnosti doby Jana Lucemburského v Kašperských Horách na ŠumavěÚvodník: Načerpejte atmosféru dávných dob prostřednictvím oživených ukázek historických řemesel 14. století či dobového divadla, tanců a písní, které vás spolu s dalším dobovým programem čekají již 11. a 12. září 2015 v Kašperských Horách.


Článek:


V pátek je pro školy připraveno venkovní vystoupení „Živá historie“, kde se děti dozví o životě Karla IV., na náměstí bude živá dobová hudba i šermířské klání. Po setmění na náměstí přijdou kejklíři, kteří předvedou ohňovou show, jako ze středověku.

V sobotu se náměstí v Kašperských Horách se promění na dobové tržiště a budou zde k vidění řemesla jako kovář, hrnčíř, písař, přadlena, tkadlec, provazník, tesař, košíkář, svíčkař, mastičkářka, a také lazebník.

Na náměstí budou mít návštěvníci možnost vyzkoušet, jak rýžovat zlato, a jelikož za doby Jana Lucemburského bylo zlata dosti, určitě nikdo neodejde s prázdnou! Odpoledne se na náměstí utkají udatní rytíři, a nečestný rytíř by mohl být i popraven!

Po přípitku na oslavu vítěze šermířského klání a ohňovém vystoupení na jeho počest král i se svou družinou odjede z města.

Po celý den budou návštěvníky bavit královi šašci Jürgen a Francois.
Foto a informace: 2media.cz28.08.2015 - redakce