Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - CABARET CALEMBOUR: KVIDOULE 3+KKÚvodník: Tři sympatičtí kucí – jeden sympatičtější než druhý, druhý sympatičtější než třetí – podávají inzerát (či chcete-li tiskovou zprávu), v němž zvou na kolaudaci svého nového půdního „působytiště“. Poprvé na naše dveře zaklepejte 9. a 10. prosince 2015 v 19.30 ve Studiu PALMOFFKA Divadla pod Palmovkou.

Článek: Zn. &Sustění a cucání „calembourek“ se během produkce nezapovídá.


Po téměř dvou letech, které uplynuly od premiéry Plejtváka, vyznamenaného Cenou Alfréda Radoka za Nejlepší původní českou hru roku 2013, přichází soubor Cabaretu Calembour s novou inscenací – kvidoulí, jak sám svou osobitou formu kabaretních večerů nazývá. Navazuje v ní na „zlaté časy“ v Divadle Kampa, kde se z „jedničky“ pojmenované Čertovská kvidoule (2009) a „dvojky“ Cvidoule di Campo (2011) stala v průběhu let kultovní představení, hraná dodnes.


 

Jak už název napovídá, třetí kvidoule v pořadí se bude opírat o pánské trio &Sotek–Orozovič–Suchý a kabaretní girls Klárka–Kecka (přezdívka Lucie Polišenské) a přinese novou várku písní a žertovných výstupů, s nezbytným doprovodem Orchestru Calembour. Půjde o hravé představení, vycházející ze základní situace: 3 muži bojují o přízeň 2 žen. Dozvíte se, jak by to vypadalo, kdyby se v erotických salonech poskytovaly humoristické služby, a jedno oko nezůstane suché, až ucho vyposlechne píseň o lásce labutě k vodnímu šlapadlu. Jedním z vrcholů večera, do nějž calembouristé protentokrát zapojí nejmodernější technologie včele s projekčním plátnem a chladicím zařízením, bude nepochybně ukázka z připravovaného muzikálu broadwayského střihu „Maryšou“, který zachovává krásu a zpěvnost jazyka bratří Mrštíků. Pro inscenaci již Igor Orozovič složil 10 nových písní: Sedmikrásky 2D, Muž bez jména, Dvojitá Mondsheinsonate, Zpívání v Pešti a další…


Kvidoule 3+KK vznikla ve spolupráci s Divadlem pod Palmovkou–Studiem PALMOFFKA, pro které výhradně je určena.CABARET CALEMBOUR: KVIDOULE 3+KK. Hrají: Milan &Sotek, Igor Orozovič, Jiří Suchý z Tábora, Lucie Polišenská, Klára Suchá. Orchestr Calembour: Zdeněk Dočekal (klavír), Kristýna Farag (příčná flétna), Jan Drbohlav (housle) a Petr Zimák (bicí). Produkce: Tereza Sochová.


Premiéry: 9. a 10. 12. 2015 v 19.30 ve Studiu PALMOFFKA Divadla pod Palmovkou. Nejbližší repríza: 16. 1. 2016.
08.12.2015 - redakce