Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Plzeňský festival stepu - 3. ročník, 12. – 15. 5. 2016Úvodník: Galavečer s tím nejlepším, co nabízí současný step, workshopy pro veřejnost, ukázky pod širým nebem – to vše chystá už třetí ročník Plzeňského festivalu stepu, který se poprvé uskuteční v prostorách DEPO2015 v Presslově ulici č. 14. V rámci bohatého programu se návštěvníci mohou těšit i na swingovou tančírnu s výukou charlestonu, přednášku o historii stepu, výstavu nebo koncert. Část programu bude přístupná zdarma, vstupenky na swingový večer a na slavnostní Galavečer, moderovaný tradičně Romanem Vojtkem a Bronislavem Kotišem, jsou již v prodeji.


Článek: Zahraniční hvězdou bude letos Daniel Sacha Leveillé (nar. 1994 - viz foto), po Danielu Borakovi, který festival navštívil v minulých ročnících, další mladý švýcarský tanečník ověnčený několika tituly mistra světa. „Daniel Leveillé předvede své umění v rámci slavnostního Galavačera a protože je i vynikajícím a ve světě uznávaným lektorem, jsme velmi rádi, že na festivalu povede několik workshopů,“ říká Kamila Borovská, majitelka plzeňského Step by Step studia, které festival organizuje.
 Návštěvníci sobotního Galavečera se stejně jako v minulých letech mohou těšit i na vystoupení české stepařské hvězdy. Tanečník a choreograf Tomáš Slavíček, který má na svém kontě celou řadu evropských i světových ocenění, připravuje pro festival společné choreografie pro více než 60 stepařů z Česka, Polska a &Svýcarska. Na festival se chystají polské studio Tap Dance Katowice, No Feet z Brna, Tap Academy Prague a exkluzivní taneční studio Tančírna z Prahy. Chybět nebudou ani plzeňští tanečníci Step by Step studio Kamily Borovské a irský step a tanec Inis Plzeň.

Swingový večer se odehraje už v pátek v režii tanečního studia ZIG-ZAG tap & swing, které se zaměřuje převážně na styly 20. a 30. let a v jehož čele stojí známý tanečník Zdeněk Pilecký. Pod jeho vedením se zájemci mohou naučit základní prvky charlestonu.

 V průběhu soboty se na nádvoří DEPO2015 představí vybraná studia a sóloví tanečníci v krátkých vystoupeních pod otevřeným nebem. Připraveny jsou i lekce stepu pro úplné začátečníky nebo koncert jazzovo funkové kapely Zoidberg Quintet.
 
Hvězdy loňského plzeňského festivalu (zleva): Daniel Borak, Tomáš Slavíček, pořadatelka Kamila Borovská a lektorka Jiřina Nowakovská.
 
Další informace a program najdete na www.plzenskyfestivalstepu.cz. Vstupenky jsou k dostání prostřednictvím systémů Plzeňská vstupenka a GoOut. Plzeňský festival stepu pořádá spolek K.R.O.K., hlavním organizátorem je Step by Step studio.
Zdroj: Daniela Vítová, tiskový servis


 


05.04.2016 - redakce