Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Svět Jazzu se má na co těšitÚvodník: Charismatický saxofonista, frontman, klarinetista a zpěvák Petr Kroutil vydává své druhé album s názvem Another Day In Agharta. Křest desky proběhne v rámci AghaRTA PRAGUE JAZZ FESTIVALU 2016 v pražském Lucerna Music Baru už 11. dubna od 21.00 hod. Jeden z nejvýznamnějších českých jazzmanů u nás spojil příjemné s užitečným a aktivně propojil slavnostní křest s benefičním večerem na podporu lidí trpících roztroušenou sklerózou. 

Článek:
Návštěvníci koncertu se mohou těšit na vzácné hosty, jakými jsou Matěj Ruppert, Tereza Černochová, Markéta Foukalová, Ondřej Havelka nebo Miss Rosie. Benefiční večer bude mít jak charitativní, tak kulturní a společenský podtext.

Petr Kroutil Orchestra hraje již pátým rokem ve stálém obsazení. Sestava excelentních muzikantů je tvořena Petrem Kroutilem (saxofon, klarinet, zpěv, flétna), Ondřejem Kabrnou  (klavír, klávesy), Vítkem Švecem ( kontrabas), Michalem Hejnou (bicí) a  Imranem Musa Zangim (perkuse). Většinu kompozic tohoto jazzového umělce najdete na albu s názvem Just Way I Am. Nyní hudebníci představují další živelné pop jazzové skladby na zbrusu novém albu Another Day In Agharta. „Přijďte si je živě poslechnout do Lucerny, radujte se, tancujte a nemyslete na blbosti“, vzkazuje Petr Kroutil svým fanouškům.

Frontman kapely Petr Kroutil v nové desce zužitkoval nejen své zkušenosti ze studia na prestižní Berklee College Of Music v Bostonu, zážitky z Kathmandu University v Nepálu, ale především životní náboj a smysl pro detail, který se v jeho hudbě zcela jasně odráží.

Vstupenky na koncert si můžete zakoupit na portále www.goout.cz nebo www.agharta.cz za cenu 250 korun.zdroj - Marie Holoubková
www.presscode.cz 

10.04.2016 - redakce