Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Na Prázdninách v Telči poprvé zazpívají Langerová s RottrovouÚvodník: Letošní ročník hudebního festivalu Prázdniny v Telči láká především na vynikající zpěvačky a hudebnice. Na slavnostním zahájení festivalu 29. července vystoupí Marie Rottrová a během dalších šestnácti dnů se na státním zámku v Telči představí Aneta Langerová, finská skupina Värttinä, anebo Lenka Filipová s dcerou Lenny. Výjimečný zážitek také slibuje společné vystoupení Vlasty Redla s Hradišťanem, či francouzsko-balkánská dechovka Sergent Pép?re.

Článek: Během sedmnácti festivalových dnů vystoupí na třech scénách stovky českých i zahraničních hudebníků. Na zámeckém nádvoří, hlavní scéně festivalu, se tradičně vystřídají ti nejlepší muzikanti české folkové scény, od Vladimíra Mišíka a Michala Prokopa, přes Bratry Ebeny, Spirituál kvintet a bluegrassovou Druhou trávu, až po skupinu Epy De Mye, která vloni získala žánrovou cenu Anděl za své album Kotlina.
 
Největší zahraniční hvězdou letošního festivalu je skupina Värttinä, finské trio vokalistek doprovázených těmi nejlepšími severskými muzikanty, která na začátku roku vydala nové album Viena a v České republice ho během léta představí na jediném koncertě právě na Prázdninách v Telči. Večírek jak z filmů od Emira Kusturici slibuje divoká francouzská kapela Sergent Pép?re a nevídaný také bude blues punkový koncert z Brooklynu v podání vynikající zpěvačky Shilpy Ray, která hrávala s Nickem Cavem a bývá svým stylem přirovnávána k Patti Smith.
 
Během nočních koncertů na nové scéně v Panském dvoře vystoupí řada českých progresivních kapel, například dnes již legendární elektro-popoví Midi Lidi s novým repertoárem z kritiky opěvovaného alba Give Masterpiece a Chance, energií nabité ale zároveň poetické Květy, anebo alternativní duo Kieslowski, které novátorským způsobem navazuje na folkovou tradici.
 
Vstupenky na všechny koncerty je možné si zakoupit online, anebo v předprodeji v Jihlavě, Telči či Dačicích. Vedle hlavních koncertů probíhá na Prázdninách v Telči také bohatý doprovodný program v podobě pohádek pro děti, workshopů a koncertů začínajících kapel, který je pro návštěvníky zcela zdarma.
 
Celý program najdete na www.prazdninyvtelci.cz.

05.07.2016 - redakce