Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Noc s hvězdami na zámku ZahrádkyÚvodník: Letošní 18. ročník se již podruhé představí na vyhořelém zámku Zahrádky. Po loňské zdejší, velmi úspěšné premiéře, kdy se začaly prodávat i vstupenky na stání, se agentura Martin production pouští do dalšího ročníku.


Článek: A tak se zde v útrobách zámeckého nádvoří objeví většina interpretů premiérově, i když někteří ze zpěváků už akci „Noc s hvězdami“ už zažili. A koho, že letos uvidíte a uslyšíte? Například absolutně nestárnoucí pěvecké duo KAMELIE, objeví se zde i další legenda čs. popmusic a ta se na této akci objeví vůbec poprvé – RICHARD TESAŘÍK. Svou premiéru si nejenom v Zahrádkách, ale na koncertu jako takovém odbydou například zpěvák známý z televizní soutěže „Tvoje tvář má známý hlas“ DAVID KRAUS, semifinalistka pěvecké soutěže „Hlas Československa“ ELIS, zpěvačka a herečka BARBORA MOTTLOVÁ, countryová zpěvačka &SÁRKA REZKOVÁ, gospelová zpěvačka LEONA GYONGYOSI nebo muzikálová představitelka hlavní role v muzikálu Fantom opery MONIKA SOMEROVÁ.

Na rozdíl od premiérově zpívajících interpretů se na tomto koncertu italský zpěvák DAVIDE MATIOLLI, zpívající herečka a hrající zpěvačka  SVĚTLANA NÁLEPKOVÁ,  již po patnácté zpívající skladatel JAREK &SIMEK nebo na této akci osmnáctým rokem zpívající zpěvák a producent MARTIN FRANCE.

Bez moderátorských matadorů tohoto koncertu se jmény  MARKÉTA MAYEROVÁ a SLÁVEK BOURA, si tento koncert už není snad možné ani představit. Večerní koncert kapel opět bude moderovat  VLASTA VÉBR.
Pro návštěvníky máme i letos opět připravené překvapení v podobě některého z umělců, kterého odtajníme samozřejmě až přímo na zámku Zahrádky.

Na koncertu kapel od 21.00 se vVám představí kapely:  KAPLANS FRIENDS BLUES BAND, ANGELS, EL ECTRO FOLK, ELEMENT.
 
Tímto součtem se od 1. ročníku až k letošnímu šestnáctému ročníku vystřídalo cca přes 540 účinkujících, kdy všichni účinkující vystupovali bez nároku na honorář, pouze za cestovné a výtěžek byl každý rok poukázán na obnovu a rekonstrukci hradu Houska a letos se tedy vybrané finance poukáží již podruhé na obnovu zámku Zahrádky.

Za celou tuto již letitou tradici si tento benefiční koncert získal jména a tradici nejenom v severočeském kraji, ale jeho jméno „Noc s hvězdami“  už v podstatě znají po celé republice. Takto se z tohoto projektu stal dle slov novinářů jediný pravidelný letní festival popové muziky.

Podmínkou pro účinkování interpretů na této akci je bezpodmínečně zpívání na živo a to buď na halfplayback nebo s muzikanty.
 
6. 8. 2016 se snad potkáme na benefičním koncertě „Noc s hvězdami“, ovšem letos již podruhé na zámku Zahrádky, v obci Zahrádky u České Lípy.
12.07.2016 - Petr D. Mráček