Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Elton John a jeho báječná bláznivá noc už tuto sobotu!Úvodník: Do pražské O2 areny zavítá již tuto sobotu 26.11.2016 další z hudebních legend, anglický popový zpěvák, skladatel a klavírista Elton John v rámci turné nazvaného Wonderful Crazy Night Tour.

Článek: John Prahu navštíví po 3 letech a v doprovodu kapely představí své největší hity jako Daniel, Candle In The Wind, I´m Still Standing či Can You Feel The Love Tonight, který doprovodil úspěšný animovaný film Lví král, a byl dokonce oceněn Oscarem.

Umělec se narodil jako Reginald Kenneth Dwight v Londýně, později se nechal úředně přejmenovat na Eltona Hercula Johna, prostřední jméno však používá jen zřídka. Na klavír začal hrát už ve 4 letech a od 11 studoval na Royal Academy of Music. Nejprve skládal balady pro druhé, od roku 1969 se rozjela jeho soukromá kariéra, která trvá již přes 40 let, a s kontem 200 tisíc prodaných nahrávek se během ní stal jedním z nejúspěšnějších sólových popových umělců.

Ke slávě mu mimo jeho sexuální orientaci a na veřejnosti propírané soukromí možná pomohl i jeho extravagantní styl v oblékání a účast na různých charitativních akcích, především na těch  podporujících boj proti AIDS.

Zdroj fotek: LIVE NATION CZECH REPUBLIC s.r.o. & ECHO PROMOTION s.r.o.

 
22.11.2016 - Pavla Hložková