Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Kniha zrcadelÚvodník: Ráda bychom vám představili novou knihu rumunského autora Eugena Ovidiu Chiroviciho Kniha zrcadel, která vychází 16.3. v rámci Velkého knižního čtvrtka.
Ten sám o sobě přináší dlouho očekávané novinky z knižního světa z mnoha nakladatelství. Strhuje pozornost na všechny možné výhody pro čtenáře, upoutává pozornost medií.

Článek:
Literární agent Peter Katz obdrží nedokončený rukopis s názvem Kniha zrcadel a je z něj nadšený.
Autor knihy Richard Flynn popisuje svá studia na Princetonské univerzitě koncem osmdesátých let a svůj vztah se studentkou psychologie Laurou, chráněnkou slavného profesora Josepha Wiedera.

Jedné noci těsně před Vánoci roku 1987 byl Wieder ve svém domě brutálně zavražděn, avšak policie jeho smrt nikdy neobjasnila.
Peter Katz je přesvědčen o tom, že kompletní rukopis odhalí, kdo čin před pětadvaceti lety spáchal.
Jenže chybí konec! Katz začne po autorovi a zbytku rukopisu pátrat, ale zjistí, že Flynn umírá v nemocnici a rukopis není k nalezení. Přesto chce vraždě přijít na kloub, a proto případ předá svému kamarádovi, investigativnímu novináři Johnu Kellerovi, aby se pokusil tehdejší události rekonstruovat.
Jenže cizí vzpomínky jsou nebezpečné a některé by možná měly raději zůstat navždy pohřbené.

 

Ohlasy

"Inteligentní a sofistikovaný — detektivní příběh vyprávěný způsobem, jakým Picasso maloval své obrazy. Opravdu doporučuji."

                                                                   Lee Child, spisovatel


"Chirovici své postavy skvěle vykresluje a dráždí čtenáře precizně načasovaným odkrýváním pravdy. Elegantní, sofistikovaný vražedný hlavolam, který potěší literárně náročné nadšence krimi žánru."

Kirkus reviews


"Tento spletitý a brilantní příběh nevyřešené kruté vraždy v Princetonu pokládá otázku, zda se můžeme spolehnout na své vlastní vzpomínky. Jemně vyvážená, několikavrstevnatá kniha s třaskavou zápletkou pohltí všechny fanoušky thrillerů."

The Sun


 
15.03.2017 - redakce