Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - FOTOREPORTÁŽ: Halštatská romantikaÚvodník: Romantické rakouské městečko Halštat (Hallstatt), s celou olbastí patřící do Světového dědictví Unesco, nabízí mnoho turistických možností. Ať už se chcete projít po kulturních památkách či muzeích, nebo dáváte přednost projížďce na loďce či plavání vlastními silami, ať už jste turista pěší, ferratový či horolezecký, tady si zkrátka přijdete na své. 

Článek:
Zcela symbolické je připlout k Hallstattu právě po jezeře. Protože takhle se sem jezdilo vždycky. Protože až do začátku 20. století to byla kromě strmé horské cestičky jediná běžně dostupná cesta. Dnes stejně jako dřív křižují vodní hladinu jezera menší i větší lodě. Přístav na druhé straně jezera je hne vedle vlakové zastávky, takže vyskočíte z vlaku rovnou do lodě.V městečku samotném se můžete projít romantickými uličkami, nasát trochu historie v kostnici z 16. století či v Muzeu přírodní historie. Nebo se třeba jen tak projít po pobřeží.
 


Přímo v Halštatu se nachází také lanovka, která vás vyveze do historické štoly. Ze sousedního Obertraunu zase lanovkou můžete vyjet na návštěvu Mamutí a Obří jeskyně, nebo dokonce ještě o kousek výš na Krippenstein, kde je originální kovovo-skleněná vyhlídka Pět prstů. V okolí je ale samozřejmě úžasných vyhlídek mnohem více, mnohé je třeba dobýt po svých...

 
     

Přímo nad městečkem se na krasovém halštatském přítoku Waldbach nachází spousta romantických míst vhodných k meditaci či odpočinku. 
 


A kdo k sobě nechá přírodu promluvit, ten se pokochá i dalšími detaily tohoto kouzelného místa.

 


Některé detaily vyplynou až po vyfotografování. Rychle proudící voda se při dlouhé expozici jeví jako mlha povalující se mezi kameny. Každá krajina má v sobě kousek snu...
Více fotografií: http://sindelarova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=616227


29.07.2017 - Renata Šindelářová