Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - FOTOREPORTÁŽ: Hasiči přes brod i bahnemÚvodník:
Ve vojenském prostoru Boletice se ani o letních prázdninách nešetřili a nejen vojáci zde podstupovali tvrdý výcvik. Měla jsem možnost nahlédnout pod střeženou pokličku újezdu a zúčastnit se výcviku hasičů SŽDC, které se konalo od 21. do 24. srpna 2017.

Článek: Všichni strojníci hasičů SŽDC potřebují trénink především pro zásahy při haváriích na železnici, proto se zúčastnili pravidelného výcviku, který tentokrát proběhl právě ve Vojenském výcvikovém prostoru Boletice.
Své dovednosti mohli zdokonalovat na dvou tancích 72B a vozu Tatra 815 8X8-VYA 15 s podvalníkem. Výcvik byl prováděn pod vedením instruktorů Vojenské akademie Vyškov a Bc. Ing. Strečka.Jako na správném výcviku zažili hasiči během týdne i chvilky, kdy jim ztuhla krev v žilách, námětem cvičení bylo totiž vyproštění vojenského tanku z mostku „napřímo“, tedy tažením druhým tankem. Cvičení a jízdy v bahně, na brodu či v bažině tedy pak zákonitě musely jít hladce.
 

Do prostor újezdu je kvůli každodennímu výcviku veřejnosti vstup zakázán, nahlédnout však můžete alespoň na jeho okraj a podívat se na starý půvabný boletický kostel sv. Mikuláše, který zde připomíná zašlé zlaté časy této šumavské obce. Projít se o víkendu a o svátcích můžete i po značených turistických trasách, které okolo újezdu vedou.
 


Zdroj fotografií: Pavla Hložková


09.09.2017 - Pavla Hložková