Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Salsa, to je meditace v pohybuÚvodník: Salsa, to je energie přicházející z hudby do těla a z těla zase vycházející ven. Salsa je meditace v pohybu. Salsa je dynamický hudební styl, který vás uhoupe. Tento latinsko-americký rytmus je magicky přitažlivý jak pro zdatné tanečníky, tak pro úplné začátečníky.

Článek:

Salsa dokáže strhnout. Má tu výhodu, že lehce přechází do krve. Oblíbíte si ji, protože není krokově zbytečně složitá, naopak je hravá a uvolněná. Jakmile hudba začne hrát, tělo se samo začne vlnit. Je to jako reflex kobry, která se začne vlnit podle svého krotitele hrajícího na píšťalu.

Takže pokud se chcete bavit při tanci, určitě vyzkoušejte právě salsu. Osobně jsem absolvovala kurz kubánské salsy, pro niž jsou typické kroky do půlkruhu, hned dvakrát. Nemohla jsem se toho rytmu nabažit. A také jeho učitelů. Exotického tanečního mistra Rubena Peguera a úžasně jemné tanečnice Lenky Vackové.

Velký podíl na mé lásce k salse mají právě tihle dva úžasní lidé, jejich přívětivý humor, nekonečná trpělivost a také vstřícná souhra, kterou jsme mohli s úžasem pozorovat při tanečních ukázkách. Zkrátka mít tu možnost, já bych s těmi dvěma skotačila na parketě pořád. (Také pevně doufám, že se mi to zase jednou podaří...)

Ruben s Lenkou patří do skupiny Ruben Dance, která pořádá nejen celoroční taneční kurzy kubánské salsy, bachaty, reggaetonu a dalších karibských tanců, ale také taneční workshopy. Většina akcí probíhá v Praze, kde si můžete domluvit i soukromé hodiny, ale některé akce probíhají i v jiných městech. Nejbližší je SALSA-NIGHT se třeba koná už tuto sobotu 21.2.2015 v Eurocentru v Jablonci nad Nisou.

Mnoho pražských kurzů začíná v průběhu února a března, stejně jako nejbližší workshopy, takže máte stále čas se přihlásit. A pokud nemáte s kým kurz absolvovat? Žádný problém. Na stránkách Ruben Dance můžete najít tanečního partnera prostřednictvím seznamky.

Všechny informace najdete zde: www.ruben-dance.cz.

Zdroj fotografie: facebook.com/pages/ruben-dance

 06.01.2018 - Renata Šindelářová