Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Namaluj strom a já ti řeknu, jaký jsiÚvodník: Tak tohle heslo platí u psychologa. Přesné zadání zní: "Namaluj jakýkoli nejehličnatý strom." Podle toho, jestli nakreslíte strom i s titěrnými detaily, nebo načmáráte kontury a fláknete s tužkou na stůl, se pak psycholog rozhodne, jestli vás pustí domů se štemplem nebo vás rovnou umístí do svěrací kazajky.

Článek:

Protože stromy já se nechávám inspirovat ráda, nečekala jsem na pozvání k odborníkovi a vysmahla jsem ten nápad rovnou na zeď. Teď mi to za zády trochu fouká, ale nevadí, vezmu si svetr a teplejší ponožky. S malovaným stromem je mi tu teď moc dobře.

Pokud byste se chtěli nechat i vy inspirovat stromem či jakýmkoliv jiným námětem, rozhodně neváhejte a pusťte se do toho. Strach je stejně zbytečný jako slepák, dělá jenom problémy. V nejhorším znovu vymalujete. A žádná sebedokonalejší nálepka na zeď vám rozhodně nebude dělat takovou radost jako vlastní výtvor. Výhodou navíc je, že můžete hýbat s proporcemi obrázku, což často znamená, že nemusíte hýbat s nábytkem.

Nejdříve si najděte vám sympatický námět na internetu nebo jinde. Kontury obrázku či vzoru pak nejprve tužkou přeneste na zeď, můžete tu dokonce i gumovat. Pokud si nevěříte natolik, abyste rovnou obrázek překreslili do velkého formátu, můžete si ho přenést pomocí mřížky, kterou na zdi jednoduše vytvoříte za pomoci silnější nitě a malířské lepící pásky. Někteří experti prý použili projektor, kterým si námět na zeď promítli a pak už jen vybarvili.

Já jsem použila barvy ředitelné Primalexem, ale dají se koupit i barvy již namíchané, a to i v malých množstvích. V každé prodejně s malířskými potřebami vám jistě rádi poradí. Pozornost věnujte určitě štětcům, je dobré mít při ruce štětce různé velikosti a hlavně neroztřepené.

Přeji radost z tvůrčí aktivity! Garantuji vám, že při malování zapomenete na všechny problémy, které vás trápí. Mohli byste si ale přílišnou snahou překousnout jazyk, takže preventivně doporučuji hlasitě u práce zpívat. Vybékáte se a váš jazyk tak bude naprosto v bezpečí.
 


 


13.01.2018 - Renata Šindelářová