Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Na co do kina kolem Vánoc? Zkuste třeba Cukráře...Úvodník: Celým příběhem se doslova line vůně křehkého pečiva. Křehký je však i samotný příběh o vztahu cukráře Thomase a obchodníka Orana.
Izraelsko - německý film CUKRÁŘ, který vstoupil do českých kin 21. prosince, měl světovou premiéru během letošního MFF v Karlových Varech, kde získal Cenu Ekumenické poroty.


Článek: Cukrář a obchodník.
Thomas žije v Berlíně, Oran v Jeruzalémě.
Thomas je mladý německý cukrář pracující v malém berlínském cukrářství, kde se potkává s Orenem, ženatým Izraelcem, který do Berlína pravidelně pracovně jezdí. Mezi oběma muži se rozvine tajný milostný vztah. Poté, co Oren zemře v Izraeli při autonehodě, se Thomas vydává do Jeruzaléma, aby našel odpovědi na otázky o jeho životě a smrti. Pod smyšlenou identitou pronikne do života Anat, čerstvé vdovy po svém milenci, která vlastní malou kavárnu v centru Jeruzaléma. Thomas se u ní nechá zaměstnat a peče německé koláče a sušenky, které do kavárny přitáhnou novou klientelu. Thomas postupně zjišťuje, že se zapletl do života Anat mnohem víc, než čekal. Ve snaze ochránit pravdu se do své lži zamotá natolik, že nebude cesty zpátky. 
 
Scénárista a režisér Ofir Raul Graizer o CUKRÁŘI říká: "Film je zasazený do melancholického, ale živého obrazu Jeruzaléma. Při jeho tvorbě jsem vycházel z osobní zkušenosti. Vyprávím o postavách toužících se osvobodit od národnosti, sexuality i náboženství. Je to příběh protknutý láskou k lidem, k životu, k jídlu a k filmu. Je to můj příběh."
 
Trailer filmu CUKRÁŘ: https://www.youtube.com/watch?v=lo25yo7D-ZM
Fotky a plakáty ke stažení: http://kestazeni.turner.cz/Pilot%20Film/
 
Izrael/Německo 2017
Premiéra:                                           21. 12. 2017
Distribuce:                                         Pilot Film s.r.o.
Formáty, stopáž:                               2D, DVD, české titulky, 104 minut
Přístupnost:                                      přístupný od 15 let
Žánr:                                                  romantické drama
Režie:                                                 Ofir Raul Graizer
Scénář:                                               Ofir Raul Graizer
Kamera:                                                          Omri Aloni                            
Střih:                                                  Michal Oppenheim
Hrají:                                                   Tim Kalkhof, Sarah Adler, Roy Miller, Zohar Shtrauss, Sandra Sade, Stephanie Stremler, Iyad Msalma a další
 


24.12.2017 - redakce