Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Je libo embéčko paní velvyslankyně?Úvodník: AKTUALIZOVÁNO - Diplomat nemusí být suchar. Ani každý Angličan netrousí jen strohé vtipy. Důkazem toho je britská velvyslankyně v Česku Jan Thompson. Většina Čechů ji zaregistrovala až nyní. Už jste viděli její rozlučkové video ve stylu filmu Láska nebeská?

Článek: Bylo to jako každý den v práci. Jen si Jan napsala pár cedulí. "Byly to úžasné čtyři roky... Ale teď mě nechte říct... Protože jsou vánoce... A na vánoce můžete říkat pravdu... Pro mě jsou Češi skvělí... A všem vám přeji... Veselé Vánoce,“ odhalovala před svátky Jan anglicky psané texty, a pak to rozjela jako Hugh Grant v roli britského premiéra ve snímku Láska nebeská. Jistě by byla určitě spousta Čechů, která by se chtěla s Jan setkat. Ale jak to tak bývá, druhého oceníme, až když odchází. 

Jan si během čtyřletého pobytu Prahu zamilovala. Za tu dobu si vzala z útulku dvě kočky, které pojedu s ní do rodné domoviny. Původně si Jan chtěla vzít ještě něco. Škodu 1000MB. Nakonec ji ale prodá a výtěžek půjde na domov pro seniory Sue Ryder. Pokud byste se chtěli zúčastnit, máte šanci do dnešního poledne, kdy na mail prague.reception@fco.gov.uk můžete poslat své nabídky. Vyvolávací cena za jediné MB, které brázdilo české silnice s diplomatickou značkou je 30 000 Kč. AKTUALIZOVÁNO - MB se nakonec vydražilo za 610 000 korun. Gratulujeme! Skoro by se chtělo říct, že tato diplomatka s anglosaskými kořeny je větší česká vlastenka než někteří namachrovaní našinci natřásající se v "bávech" či "meďácích". No nic, i když je po Vánocích, o video ve stylu Lásky nebeské vás nemůžeme ochudit.  
Zdroje: Prague Forum
British Embassy Prague

 


10.01.2018 - Aneta Šimonková