Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Mýdlový princÚvodník: Mýdlový princ je česká muzikálová komedie v režii Radka Balaše z roku 2005. Je založena na písničkách Václava Neckáře. Uvádí pražské Divadle Broadway. V hlavních roli se alternují Martin Dejdar, Sagvan Tofi a Martin Písařík.

Článek: Martin Marek je nezaměstnaný herec, který neúspěšně obchází konkurzy a vydělává si rozdáváním letáků v obchodních domech(v kostýmu krtečka nebo opice) či kouzelnickým vystoupením na besídce pro děti. Hrozí mu má dvě exekuce, s nimiž mu už nemůže pomoci ani jeho přítelkyně, u které žije a která ho momentálně živí. Najednou ale může být s dluhy konec: otec, kterého Martin od dětství neviděl, bohužel zemřel a odkázal mu nemalé jmění. Nicméně pod podmínkou, že se jeho syn někde v zapadlé vísce ujme divadelního spolku Šumavan a přivede ho na Šrámkovo Divadelní léto. Jak si přál, tak se taky stane. Divadelní spolek Šumavan nejenže vstane jako fénix z popela, ale Martin Marek přitom navíc najde nový domov a také správné místo v životě…

V muzikálu Mýdlový princ zazní hity písniček Václava Neckáře, které ale nejsou pouze hity navlečené na uměle vytvořenou dějovou nit. Uslyšíte a společně si s herci zazpíváte čtyřiadvacet skladeb, některé nacvičuje spolek Šumavan, jiné uslyšíte v mezizastávkách příběhu jako například: Kdo vchází do tvých snů, má lásko, Chci tě líbat, Čaroděj Dobroděj, Chci tě líbat, Znala panna pána či Nechci být ta druhá, tyto písně dávají na intenzitě a rozvíjí příběh.

Mýdlový princ je příběhem obyčejných lidí, hledající sebe sama, objevující své skryté schopnosti i svá skrytá přání. Obzvláště Martin Písařík dokáže s nadhledem a věcně, ovšem o to působivěji zahrát momenty, ve kterých se rozhoduje o dalším osudu Martina Marka – dokázal, že zdaleka není jen dobrým bavičem a komediantem.

Tvůrce muzikálu Radek Balaš, autor, režisér a choreograf v jedné osobě chtěl diváky zejména pobavit, což se určitě povedlo.

Viděla jsem Mýdlového prince v čele s Martinem Písaříkem. A zase na něj ráda zajdu. Byl to emoční zážitek plný radostné energie, jenž čiší ze všech báječných účinkujících, od otevření opony až do poslední chvíle děkovačky. Kdo máte rádi zábavu, smích, písničky a zalíbení v obsazenosti muzikálu, určitě doporučuji.


Obsazení

Martin Marek, nezaměstnaný herec - MARTIN DEJDAR, SAGVAN TOFI, MARTIN PÍSAŘÍK
Zuzana Adamová, učitelka - TEREZA KOSTKOVÁ, JITKA SCHNEIDEROVÁ, IVANA JIREŠOVÁ
Bob Valenta, majitel herecké agentury - ALEŠ HÁMA, VÁCLAV KOPTA, BRONISLAV KOTIŠ, BRAŇO POLÁK
Nikol Čížková, Martinova přítelkyně - IVANA JIREŠOVÁ, VĚRA VODIČKOVÁ, MALVÍNA PACHLOVÁ
Josef Kasperkevič, automechanik - PETR KUTHEIL, MICHAL KAVALČÍK
Zdeněk Bečvář, lesní dělník - DENNY RATAJSKÝ, BRAŇO POLÁK, BRONISLAV KOTIŠ
Marie Šafaříková, zootechnička - OLGA LOUNOVÁ, KAROLÍNA GUDASOVÁ, VERONIKA STÝBLOVÁ, VERONIKA ZELNÍČKOVÁ
Ondřej Skýpala, majitel cukrárny - JAROMÍR NOSEK, LUKÁŠ PEČENKA, JOSEF VÁGNER
Jaroslav Kintz, důchodce na penzi - VLASTIMIL ZAVŘEL, LUDĚK NEŠLEHA
Květoslava Hadravová, tajemnice - JAROSLAVA OBERMAIEROVÁ, VLASTA PETERKOVÁ, JANA SYNKOVÁ
Andrea Lipinská, kadeřnice - ANDREA HOLÁ, PAVLÍNA ĎURIAČOVÁ
Klára, dcera Zuzany - NATÁLIE GROSSOVÁ, KRISTÝNA PETRÁKOVÁ, TEREZA DRÁBKOVÁ
Michal, syn Zuzany - FILIP ANTONIO, FILIP VLASTNÍK, MATĚJ ŘÍHA

DIVADLO BROADWAY, a. s.
Na Příkopě 31,
110 00, Praha 1

 


Company
MUŽI
Ondřej Černý
Lukáš Pečenka
Peter Pecha
Petr Ryšavý
Petr Semerád
Martin Schreiner
Petr Šudoma
Ladislav Korbel

ŽENY
Aneta Dobešová
Ilona Maňasová
Markéta Pešková
Markéta Švábová
Petra Vašková
Věra Vodičková
Veronika Zelníčková
Michaela Novotná


01.02.2018 - Monika Škubalová