Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Pod zámkemÚvodník: Nakladatelství Jota tentokrát sází na příběh Maude Julienové, ženy, která přežila šílený plán svého otce.

Článek: I po více než padesáti letech si Maude Julienová pamatuje ten zvuk, když se za ní zavřela mříž. Její otec právě koupil pochmurný dům obklopený parkem v oblasti Saint-Omer. Maude, které tehdy byly tři roky, zde bude žít zavřená, aniž by kdy šla do školy, aniž by kdy měla přátele. Je také uzavřená psychicky, protože patriarcha chce ze své dcery udělat „nadčlověka“. Musí se učit překonávat strach, nouzi, bolest i samotu, aby byla schopná uskutečnit poslání, k němuž ji předurčil. Až po dlouhé době pochopí, že její otec, vysoký hodnostář ezoterické zednářské instituce, vytvořil závratný projekt, v němž ona hraje hlavní roli.

Jak se zbavit tak extrémního vlivu? Kde najít sílu uniknout z takového zajetí?
Maude se podařilo v osmnácti letech opustit vězení svého dětství. A pak, po dlouhém úsilí, si vydobýt svou svobodu.

O autorce:
Maude Julienová (*1957) do svých devatenácti let žila uvězněná rodiči ve velké vile v Bavinchove na severu Francie. Vystudovala psychologii v USA, Kanadě a ve Francii, v roce 1994 si zařídila ordinaci v Paříži. Dnes je uznávanou terapeutkou, specializuje se na traumata a pomoc lidem, kteří se ocitli v područí, např. rodiny nebo sekty. V roce 2014 vydala knihu Za mříží, v níž popisuje výchovné metody a peklo, které prožila. Říká: „Chtěla jsem, aby se tato kniha stala učebnicí přežití pro ty, kdo se ocitnou v podobné situaci.“
 
Maude Julienová
Pod zámkem
Vyšlo 7. 3. 2018
pevná vazba s přebalem, 240 stran, běžná cena: 298 Kč
Ukázka: https://issuu.com/nakladatelstvijota/docs/pod_zamkem
Vychází také jako e-kniha.

Zdroj a foto: TZ Jota

19.03.2018 - redakce